| Andre a întrebat:

Am si eu o nelamurire adica trebuie sa port vreo 2 ani daca vreau Aparat Dentar permanent si dupa voi avea dintii super si ffffff albi adica eu nu stiu ce sa fac pentru ca daca imi pun chestia aia in gura trebuie sa mia am grija si de ea + ca eu nu am timp pentru mine dar mai ales pentru ea si + ca baietii o sa se uite ciudat la mine si pe la 14 ani cand imi fac poza la buletin (sau cum so numi ) o sa am dintii superrr drepti dar nu stiu... ce sa fac?sadsadcryingcrying adica as vrea sa fiu impreuna cu un prieten di incet incet cred ca im ireuseste si pana Luni trebuie sa ma gandesc adica stiu si eu as vrea sa ii cer parerea dar nu prea am cand (timpul e scurt) si + ca dupa o sa spuna daa puneti si daca dupa se desparte de mine crying bine nu ar face el asa ceva ca e un tip super de treaba asa ca... sa nu o mai lungesc nujjj ce sa faccryingcrying ma puteti sfatuii pentru cele mai multe sfaturi dau FUNDAAA! :*:* PpupPPIIIKK! P. s ca baietii super draguti de la scoala mea poate nu vor mai vb cu mine si adaug sunt ffff draguti mai ales cei de cls a 7:X:X:X:X SFATURI VA ROGG MULTUMESC ANTICIPATT!:*

Răspuns Câştigător
| cinnamon a răspuns:

Mai aparatul dentar nu mai e considerat asa mare uratenie. Si cine e destept stie ca e doar ceva temporar si pentru binele tau. Nu cred ca trebuie sa decida prietenul ala in locul tau, avand in vedere ca tu esti cea care trebuie sa poarte aparatul straight face si daca te place sigur nu o sa se desparta de tine pentru un aparat dentar (daca se desparte stii ca nu te merita). + la poza de buletin nu o sa ti se vada dintii, abia daca o sa te lase sa zambesti.
Eu zic sa te calmezi si sa faci ce e mai bine pentru tine in viitor. Pana la urma baietii nu se termina si cei care inca mai blameaza aparatele dentare sunt incuiati rau straight face. Gandeste-te, sunt 2 ani dar efectul e pentru toata viata. Si mai bine iti pui acum aparat cat esti mai mica, decat sa te chinui cu el la 17-18 ani cand esti la liceu.

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Hmmm. ce sa-ti spun. Sincer la mine in generala o gramada de copii aveau aparat dentar, era deja un trend sa zic asa "waaaii. eu am roz, eu verde "laughing Era un baiat popular, in clasa a 7-a era si el si intotdeauna era inconjurat de fete. Si-a pus aparat. Crezi ca s-a schimbat ceva? Nimic. Fetele tot cu el erauhee hee Un aparat nu te schimba. Mai ales aparatele din ziua de astazi. Si-a pus o colega tot asa permanent pe alb. Crezi ca am observat?rolling on the floor Abia dupa o luna am vazut si am intrebat-o "ai aparat?":O rolling on the floor ea:"daa.de-o luna" laughing
Eu zic sa-ti pui... oricum in poza aia de la buletin n-o sa stai cu gura deschisa deci nu-i problema. Si daca la respectivul nu-i place inseamna ca nu meritahee hee Gandeste-te numa` la urmatoarea chestie : mai bine il ai pana la 14 ani [ cand oricum esti inca mica] decat sa il pui abia pe la 15-16 sa te prinda majoratul cu elhee hee Asa vei fi o domnisoara cu dinti perfectihee hee Sper ca te-am ajutat sa te decizi big grin

| Crs a răspuns:

In poza de buletin nu zambesti ca sa ti se vada aparatul dentarlaughing
daca tu crezi ca ai nevoi iti sugerez sa iti pui

| Twizzle a răspuns:

Draga mea, aparatul dentar clar nu inseamna excludere din societate.Cateodata e chiar dragut.Si prietenea mea cea mai buna poarta.
Acum trecand la lucruri putin mai personale, si baiatul pe care eu il plac are aparat si totusi e unul dintre cei mai populari baieti. Mie una mi se pare adorabil + ca iti va face dintii perfecti, eu zic sa nu te mai codesti, merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa inveti gramatica, ca scrii al naibii de gresit. Sfatul meu e ca merita sa suferi doi ani - dar nici macar nu e o suferinta - ca sa te placa baietii in urmatorii 50 de ani. In America, jumatate dintre elevi poarta aparate dentare permanente si nu-si mai fac atatea probleme.

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Eu sugerez sa nu iti pui aparat dentar vei arata ca o fraiera si in plus dintii daca is albi cam dauneaza mersi mult pup...