| OanaBeautiful a întrebat:

Am un lapte demachiant, un gel de curatare, o lotiune tonica si un scrub pe care-l aplic odata pe saptamana...
Imi spuneti care e ordinea de aplicare a acestor produse...
PS.:Astept oricand sfaturi despre ingrijirea tenului big grin
Primul raspuns bun primeste fundita :*

Răspuns Câştigător
| alecsandrabubz09 a răspuns:

Laptele demachiant se foloseste prima data, dupa gelul de curatare care curata tenul complet, dupa folosesti tonificantul ca sa calmezi pielea si sa o invigorezi scrubul se aplica odata sau de doua ori pe satamana ca sa exfolieze pielea si sa curate inprofunzime daca ai pielea sensibila foloseste numai odata pe saptamana si aplica o crima hidratanta dupa.

Eu folosesc intai servetele demachiante ca sa scap repede de machiaj dupa folosesc un gel de curatare ca sa elimine machiajul in totalitate, tonific si dupa aplic crema happy

| OanaBeautiful explică (pentru alecsandrabubz09):

Si atunci cand fol scrubul cand il aplici dupa ce ai aplicat toate produsele mentionate mai sus?

| alecsandrabubz09 a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Poti sa il folosesti si dupa ce cureti tenul complet daca crezi ca inca nu l'ai curatat total, adica daca te machezi in fiecare zi si simti ca curatatul nu a fost de ajuns. Daca exfoliezi imediat dupa curatare aplica crema dupa ce ai exfoliat deoarece exfoliantul poate sa iti lase pielea putin uscata si crema hidrateaza. Sau poti sa il folosesti cand simti tu ca ai nevoie de purificarea tenului nu trebuie neaparat de folosesti scrubul dupa curatare.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru o ingrijire completa trebuie sa sa-ti faci ritualul dimineata si seara.Intai inlaturi machiajul cu un lapte demachiant(daca ai fost machiata(, apoi iti curati tenul cu gel de curatare si masezi usor, apoi lotiunea tonica pe care o aplici pe o discheta demachianta si tapotezi usor.Scrubul il folosesti de 1-2 ori pe saptamana.

| Kasia a răspuns:

Pasul 1: demachiant de ochi si buze
pasul 2:demachiant pentru restul tenului aplicat pe fata, masat apoi indepartat cu o discheta demachianta putin umezita in apa.pasul acesta se repeta de 2 ori.
pasul 3: gelul de curatare
pasul 4:exfoliant-o data pe saptamana doar, maxim de 2
pasul 5:lotiune tonica
pasul 6:crema hidratanta

Sper ca te-am ajutat

| HimoSsa a răspuns:

Deci in situatia in care esti machiata mai intii logic si normal avem nevoie de un lapte demachiant, dupa care evident ne trebuie un gel de curatare, Dupa un scrub ar fi exact ceea ce tebue si la final aplicam lotiunea tonica! Succes!happyhappy