| buburuza_7398 a întrebat:

Este bine sa te dai cu crema pe fata de la 16 ani? Eu am un ten uscat si din cauza aceasta trebuie sa il hidratez cu regularitate. Mai intai il curat cu un lapte demachiant+lotiune tonica (2 in 1) pentru ten uscat si apoi clatesc. Dupa aplic o crema pentru ten uscat. Acest proces il fac dimineata si seara...mai rar seara. Deci ce credeti? E prea mult? Imi imbatranesc fata? Astept sfaturi :-s

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Incearca sa renunti la crema. Seara inainte de culcare curata-ti bine tenul, apoi da-te cu ulei de masline, si maseaza putin sa intre in piele. Da rezultate mult mai bune! plus ca e naturalwinking Incearca-l!

| Eu4EverX a răspuns:

Nu nu cred ca e prea mult, din moment ce acele creme nu contin foarte multe substante chimice e ok ca iti ingrijesti fata.Si mai bine ar fi daca ai folosi ceva creme si lotiuni naturale.pe baza de plante, ajuta foarte mult!

Succes:*

| Paris a răspuns:

Nu iti imbatranesti fata, o ajuti chiar. Insa am 2 sfaturi: nu iti mai cumpara produse 2 in 1, deoarece nu sunt bune, nu au eficacitate maxima iar al doilea, sa te obisnuiesti sa faci procedeul despre care spui, seara, este mult mai bine decat dimineata. Cel mai indicat ar fi sa te demachiezi si dimineata si seara, insa daca este sa alegi un moment mai bun dintre cele doua, acela este cu siguranta seara, deoarece s-au adunat multe bacterii, urme de praf in timpul zilei. iar acestea trebuiesc eliminate, bineinteles

Răspuns utilizator avertizat
| teonamaria a răspuns:

Nu... e foarte bine!

incearca si masti de fata realizate din produse naturale:*:*:*

| georgik21 a răspuns:

Pai daca ai tenul uscat e ceva logic sa te dai cu crema(mai ales iarna), prevenind astfel imbatranirea prematura. Daca nu incepi sa ai grija de tenul tau de la o varsta(gen15-16 ani)la 25 de ani vei observa ca ai inceput sa faci riduri.Asa a patit matusa meawinking