| Andreea14Bianca a întrebat:

Am un par foarte rebel si gras... as vrea sa im stea mai drept ceva sampon ...nu vreau sa il intind cu placa. Va rog ce sampon ar fi mai bun si cat costa. Voi ati incercat?

6 răspunsuri:
| ciucalataaerata a răspuns:

Bunaaa

Ai incercat samponul Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel) special creat pentru radacini grase?

Un sfat: nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.

Mai mult, n-ar strica nici un consult dermatologic. Poate cauza este medicala si tratabila in alt mod.

| Ciresikaaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.

dar de cand ma dau cu Sunsilk mov ala pentru. par drept vad ca functioneaza.

nu mai stiu cam cat coasta dar nu multwinking

baftakiss

Răspuns utilizator avertizat
| CRISTINA_7258 a răspuns:

Te voi ajuta:
1 daca ai parul gras spalate de 2-3 ori pe saptamana
2 daca vrei sa stea mia drept foloseste un galbenus de ou (fara albus)si 3 linguri de ulei de masline extra virgindupa care aplici pe par si stai asa cam o ora dupa care te speli cu sampon
Sper ca te-am ajutata!
Fundita?

| happysmile a răspuns:

Eun zic ca dupa ce il speli sa-l usuci cu feonul ( scuze nu stiu daca se scrie asalaughing ) si cu peria dreapta nu cea rotunda. Sper ca ti-am fost de folos.

| SweetieFlory a răspuns:

Pentru parul rebel poti folosi Wash&Go cu aloe pentru par rebel, si costa 12 lei, eu l-am incercat si mi se pare destul de bun.happy