| foz a întrebat:

Am un tricou 10% elastan si 90 % bumbac oare se va micsora cand il voi spala? Daca da cum pot sa previn micsorarea lui?
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| talk2me a răspuns:

Cel mai bine citeste instructiunile de pe eticheta.

ca sa fii sigura ca nu se intinde spala-l de manuta cu apa calduta

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Spala-l la o temperatura de 30-40 de grade si nu o sa se micsoreze. Daca il spei la 90 sunt toate sansesele sa se micsoreze.

| ThePoet a răspuns:

Slabe sanse sa se micsoreze (poate doar intr-un timp indelungat). Daca consideri spala-l la temperatura care ti-o cere pe eticheta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe eticheta si vezi cum trebuie spalathee hee
Caci unele trebuie spala-te de mana, altele cu masina, unele cu apa calda, atele cu apa rece etc...