| izzy4rock a întrebat:

Atunci cand ma dau cu epilatorul imi cresc fire de par sub piele,mi se inrosesc picioarele si ma dor. Cum sa putea sa ma epilez mai eficient,sa poresc iritatile, sa nu ma mai doare sau sa nu imi mai creasca fire sub piele. Vreau sa am si eu picioare frumoase si catifelate.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca sa te epilezi cu ceara calda, este foarte buna si sa clatesti cu apa rece apoi aplica un gel de dupa epilare.

| Nolkyz a răspuns:

Incearca sa iti exfoliezi pielea moarta inainte. Se reduce riscul de a creste firele sub piele.

| Resurrection a răspuns:

Atunci cand ti se intampla asta, epileaza-te cu un aparat de ras, mie asta mi-a recomandat doamna de la salon si sa stii ca functioneaza

| xBebee a răspuns:

Ai putea incerca mai multe solutii
- fa-ti o epilare definitiva [daca nu ai destui bani nu e nimic]
-cumpara-ti un alt epilator [Baun sau ceva gen]
-foloseste ceara [nu e greu de folosit]
-foloseste aparatul de ras /bigul
-foloseste o crema de ras
-foloseste benzi speciale.

In orice caz nu mai folosi acel aparat.
Fundita te rog mumos.

| Letty03 a răspuns:

Cred ca acel epilator nu este bun. Incearca cu altul.

| Luminita_Diana_1995 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla uneori. Cel mai bine e sa iti faci depilare definitiva si nu o sa fie nevoie sa iti mai faci griji. Funda? :*