| Yosifica a întrebat:

acum cateva minute am vrut sa ma indrept, si am bagat placa in priza ( am o placa nova )de culoare mov si mi-au sarit schantei de la ea si am scos-o din priza acum cablul care face legatura intre cele doua parti care indreapta si cel de bagat in priza s-a ars un pic, mie una imi e frica sa o bag in priza acum sa o incerc ce credeti o mai pot folosi?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca nu te pricepi te rog eu nu incerca sa o repari. Daca mai ai garantie du-te la reparat cu ea, nu incerca sa umbli la ea ca pierzi garantia.
Nu cred ca mai ai ce face cu ea, ionutaxinte probabil a inteles ca s-a ars cablul de la stecher.Nu o baga in priza din nou.

| Yosifica explică (pentru valentingb):

Habar n-am laughing ori cum nu ma bag mecanica sa o reparhee hee

| IonutAxi a răspuns:

Normal ca o poti folosi, ala a fost un scurt circuit, trebuie doar sa tai cablu de acolo de unde s-a ars si sa indepartezi bucata aia si sa legi la loc de unde e bun. Dar te sfatuiesc sa pui pe cineva care stie ..nu te baga tu ca e destul de periculos. Succes

| Morphie a răspuns:

O poti folosi, dar cheama pe cineva sa repare firele:* dar nu as recomanda. Mai bine ia-ti alta.

| EllenaMiss a răspuns:

Am patit`o si eu. ar fi bine sa o duci la un elecrician sau ceva. nu o mai baga in priza! a mea a explodat in fata electricianului. deci ai grija!