| zoOzie_3854 a întrebat:

Buna`! am 14 ani. 1, 50 si ceva inaltime.40 kg.as vrea niste sfaturi.cum as putea sa ma ingras? cat mai mult si cat mai repede crying. va rog ajutati`ma :* :*. dau funditahee hee

13 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! Eu cred ca arati f bine, adica la varsta ta ai o greutate potrivita.Cred ca ai putea sa mananci putin dar des, consuma multe fructe, proteine si produsele care pot sa zic ca mai ingrasa(cel putin in cazul meu) sunt :iaurt, lapte, oua, alimentele de la mec(care nu sunt tocmai sanatoase).
Eu am 16 ani si am 45 de kg si chiar nu vreau sa ma ingras, de aceea eu cred ca nu ar trebui sa incerci da iei cateva kg, oricum la un moment dat o sa te mai ingrasi putin.bafta! pa-pa

| fashionaddict a răspuns:

Asteapta ca te vei ingrasa in curand...si eu pana la 14 ani era scandura si acum sunt cat o scrofitablushing

| mami a răspuns:

Oh doamne toata lumea vrea sa slabeasca iar tu vrei sa te ingrasi
sa nu faci greseala sa iti doresti asa ceva, mai tarziu vei regreta ca nu vei sti cum sa dai kilele jos

sursa- proprie

| happy_7964 a răspuns:

Daca de slabit se poate, ei bine de ingrasat nu prea. Nu face prostia sa mananci numia fast-food si chipsuri si mai stiu eu ce pentru ca e posibil sa nu te ingrasi, dar sa te trezesti cu celulita. Si, crede-ma, nu vrei asta! Poate asa e organismul tau. Las-o pe " mama natura" sa te ingrase cand va veni timpul.
Si apoi daca stai bine sa te gandesti conteaza mai mult cum te porti decat cum arati!

| IepurashRocker a răspuns:

Mie una nu mi s-ar pãrea cã mai trebuie sã te îngrasi. big grin cred cã esti potrivitã. Dar... mânâncã mult(în special dupã ora 6 seara), tolãneste-te în pat big grin dã-i cu sucuri si chipsuri, dulciuri, toate nebuniile.

| alexxy_8614 a răspuns:

Buna. Mie personal mie nu mi se pare ca ar trebui s te ingrasi daca picioarele din poza sunt ale tale si daca zici ca ai 1, 50 h -10 egal cu 40 kg se scade 10 din inaltime. Dar daca vrei s te ingrasi mananca multa paine, salata de fructe suc de caise, banane, prajituri cu ciocolata de patiserie, calitite uite aici un blog;) http://vreausamaingras.blogspot.com/ Papa

| Ioana9769 a răspuns:

Eu cred ca arati foarte bine, totusi...
ia niste vitamine, mananca fast-food, mananca putin dimineata, destul la pranz, mananca mult seara, si daca ai putea sa mananci noaptea ar fi bine
oricum, eu consider ca arati bine

| lilcide a răspuns:

Pentru inaltimea ta esti perfecta. Eu stiu o vorba la fete daca ai 1, 70 inaltime si 60 de Kg, ai greutatea care ti-o trebuie si tu cum ai 1. 50 si 40 de kg esti numa buna...eu asa stiu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Uite zoOzie, Sfatul meu este sa NU incerci sa te ingrasi. Ai 1, 50 si 40 de kg, exact ca mine laughing, asa, dar totusi, hai sa asteptam, suntem inca in crestere, o sa ne ingrasam noi happy. Fii optimista mai happy
E bine la 1. 50 - 40 de kg, dar. eh, stiu cum e sa fii 'scandura' big grin
Pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu lucru e sa te ingrasilaughingpai paine dulciuri sucuri tot ce e nesanatossmug

| Spikey a răspuns:

Eu sunt baiat, am aproape 15 ani si zic ca ar trebui sa se ingrase ceva.Insa vezi sa nu sari coarda si sa mananci numai fast food si toate porcariile ca-ti strici sanatatea.

| Christian515 a răspuns:

Lasa ca esti frumoasa asa cum esti, la inaltimea ta, nu-ti trebuie mai multe kgbatting eyelashes:*

| Violetaa a răspuns:

Eu nu o sa iti spun ca ceilalti ca nu trebuie sa te ingrasi bla bla bla chatterbox. Este alegerea ta, dorinta ta, asa ca o sa iti dau niste sfaturi care cred ca o sa iti fie utile.Depinde si de metabolismul fiecarei persoane: sunt persiane care mananca mult si nu se ingrasa, in schimb unele, (ca mine) se ingrasa doar cat miros mancarea laughing. In primul rand, nu uita, cand o sa incepi sa te ingrasi fa putin efort, miscare, plimba-te cu rolele etc, ca sa iti intaresti muschii sa nu iti atarne kg in plus! Dulciurile ingrasa in cantitati mari, daca mananci putin iti va ajuta doar la creier si sa ai mai multa energie.Mananca multa carne, tot ce e de origine animala, dar si cu legume.Nu iti recomand fast-food, mac sau burger king. Poti sa te ingrasi si mancand mancare sanatoasa facuta acasa.Dormi mai mult(somnul ingrasa), nu te stresa. Sper ca pentru inceput ti-am putut fi de autor! :*