| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns la limita, de la craciun si pana acum am ajuns de la 48-50 de kg cat aveam in mod normal sa am 59, cand m-am urcat iari pe cantar am crezut ca mi se opreste inima cand am vazut 59 kg. Am de gand ca incep o dieta, dieta dukan, as vrea sa va intreb daca mai sunt persoane ca mine care vor sa slabeasca 10 kg cu dieta asta va rog spuneti'mi si va trimit id'ul meu sa vorbim.O si inca ceva nu imi spuneti ca e o dieta prea stricta sau chestii de genul pentru ca nu imi pasa deoarece azi am probat o pereche de pantaloni care imi erau de obicei mari si acum de'abia mai ma incap.

4 răspunsuri:
| ZZG a răspuns:

Incearca programul Pilates.Gasesti tutoriale pe youtube si sunt pe diferite stadii:incepatori, intermedari, avansati.Sunt excelente, se vad rezultatele de prima data.Si nu trebuie sa tii neaparat dieta, daca te tii de exercitii.Ai putea sa mananci salate cu niste cubulete de branza(mai degresata), rosii, castraveti, si dressing de iaurt cu putin marar (daca iti place) si suc de lamaie.Cand te saturi de salate, fa-ti un gratar de pui cu garnitura de legume (pe gratar sau crude: ciupercute, rosii, ardei rosu, ceapa.)
Succes happy

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cristinacrs69 ..am nevoiesad

| Marissella a răspuns:

Ce inaltime ai? Si eu am avut parte de un soc de genul... AS vrea sa tin si eu o dieta dar nu asta, prin sport si mancat mai putin. Nu fc mari interdictii, daca mi-e pofta, gust

| blackrum a răspuns:

Intra pe facebook la grupul dukaneii... o sa ai sute de prieteni care numai despre asta vorbesc.