| Cornoiu_Elisa_1999 a întrebat:

Buna!
Am comandat cateva produse de la Shein si am plasat comanda de pe site. La un moment dat, am vazut ca toate produsele aveau ca status "all shipped", dupa care comanda a disparut, ca si cand nu mai exista. Va mai veni? A mai patit cineva asta? Ar trebui sa ma ingrijorez?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Comezile de pe Shein vin din China, cu cel mai ieftin mijloc de transport care nu au tracking, deci nu vin express sau prin curier international.
Durata de livrare este intre 2 si 6 saptamani, depinazand de perioada aglomerata in care se face comanda.

| Cornoiu_Elisa_1999 explică (pentru Violleta2022):

Nu au trecking pentru o perioada? Am gresit eu ca am dat comanda de pe site, si nu din aplicatie? O voi mai vedea vreodata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cornoiu_Elisa_1999):

Ai achitat integral comanda?
De fapt, de pe Shein CUMPERI cu plata pe loc, nu faci comanda, ca nu se plaeste ramburs, fiind o tranzactie internationala.
Am comandat de multe ori de pe Shein si daca mesajul de pe site-ul lor este "shipped" inseamna ca este deja in tranzit, prin cine stie ce colt de lume.
Asteapta, fiindca dureaza cateva saptamani sa-ti ajunga comanda.

| Cornoiu_Elisa_1999 explică:

As dori va rog raspunsuri reale de la oameni care s-au aflat poate in aceeasi situatie. Merci frumos!