| BlackRaven45 a întrebat:

Am doua intrebari: 1.Cum pot sa-mi fac parul mai deschis la culoare fara sa-l vopsesc?

2.As vrea sa-mi fac cateva suvite albastre. As prefera sa mi le fac sa fie definitive adica cu vopsea.Stiti unde as putea gasi? Si am auzit de tehnica cu albastru de mentil. Lasa pete albastrul e mentil pe asternut sau haine?
Raspundeti repede. Mersi! :*

Fundita! happy

3 răspunsuri:
| Puffalina a răspuns:

Albastu de metil e bun pe moment după devine un cosmar, o sa-ti murdărești absolut tot de la camasi, bluze, s au fete de perina. Încearcă vopselele de la revlon s -au black... Dezavantajul este ca nu știu dacă le poți găsi in comert, in schimb intr-un salon care lucrează cu ele, da. Oricum nu te-as încuraja sa-ti faci suvitele singurica. Succes.

| BlackRaven45 explică (pentru Puffalina):

Pai m-a ajuta mama. Eu nu m-am mai vopsit, dar in schimb ea da si o sa ma ajute. Insa nu stiu daca este prin magazine vopsea albastra...

| Puffalina a răspuns (pentru BlackRaven45):

Mergi la un salon mai bine... Mai ales ca nu te ai mai vopsit niciodată, o sa iasă ceva frumos. O sa te cam cote in funcție de numărul si lungimea suvitele.