| BlackRaven45 a întrebat:

Cum imi pot face o suvita albastra? Am cautat prin magazine vopsea albastra dar nu am gasit si mama nu ma lasa s-a imi fac cu albastru de mentil pentru ca se ia pe lenjerie si haine si mi-o spus:,, Lasa ca nu tu speli!`` Si cam are dreptate...
Deci cum imi pot face suvite albastre? As vrea sa ma duc la salon dar nu stiu cat costa. Voi stiti?

Funtita! :*

Răspuns Câştigător
| Picakhu a răspuns:

Paii. eu imi fac cu Fucsina diferite culori. Gasesti la farmacii cu 10 lei cred. Se pune aia sticluta amestecat cu apa si dupa ce te speli, cu manusi pe maini si vata iti intinzi pe par. Ar mai fii o posibilitate:Cu hartie creponata si apa iti umezesti putiin parul si iti dai pe suvite. Am incercat ambele si merg!
App/ Fucsina merge dupa 4 spalari jos deci e ok!

| BlackRaven45 explică (pentru Picakhu):

Am incercat acum varianta cu hartia creponata si merge dar se vede un albastru ceva mai inchis dar decat nimic este bine si asa pe moment. Mersi! :*

| Picakhu a răspuns (pentru BlackRaven45):

Funda? :3 Cu Fucsina chiarmerge! mi-am facut tot parul roz o data folosind laughing))

| BlackRaven45 explică (pentru Picakhu):

Si o iei de unde? Si ce fel de roz iese?

| BlackRaven45 explică (pentru BlackRaven45):

O iei de la farmacie si cum ceri? Pateaza?

| Picakhu a răspuns (pentru BlackRaven45):

Cum am spus, o iei de la farmacii si coasta maxim puna`n 15 lei! mi-a iesit un roz bombon! Eu nu sunt o fana a rozului, prefer negru si culori inchise, dar ala chiar mi-a placut!
Tu:Aveti fucsine?
Farmacista:Sigur, ce culoare?
Tu:Albastru va rog!
Farmacistatongueoftim; *Tac tac tac - taste* laughing 15 lei te rog!
Tu:Multumesc, la revedere!
Farmacista:La revedere!
Sunt buna ca conversatii! B|

| Picakhu a răspuns (pentru BlackRaven45):

Si daca folosesti manusi pe mana cand te faci nu pateaza! Nu uita! Manusi si Vata!

| BlackRaven45 explică (pentru Picakhu):

Deci spun: -Aveti fucsine sau vopsea fucsine?

| Picakhu a răspuns (pentru BlackRaven45):

*Fucsina Scuze. Da.
-Aveti fucsina?
Si spui ce culoare vrei puppy dog eyes

| Picakhu a răspuns (pentru BlackRaven45):

Asa-i ca merit fuuunda? laughing)

| BlackRaven45 explică (pentru Picakhu):

Ii a ta funda. Un lucru nu inteleg. Ce e aia fuchsin? O vopsea? O substanta?

| BlackRaven45 explică (pentru Picakhu):

Da. laughing

12 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mai bine iti pui o extensie clip on colorata http://www.crownfashion.ro/cumpara/extensie-colorata-clip-on-6669101