| Bitzy a întrebat:

Am niste puncte negre pe nas si niste pete maro as vrea sa scap de ele.Mentionez ca am doar 12 ani si nu ma pot da cu creme.

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

Din cate am auzit zeama de lamaie decoloreaza petele.nu am incercat dar rau nu cred ca poate facehappy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre le storci ușor până ies iar petele maro trebuie văzute de un dermatolog.
Pa, pa.

| BYBY a răspuns:

Atunci mascheazale cu fond de ten lichid, sau praf, sau perle de la avon, sunt extrordinare, asta poti face, sa le maschezi acum, iar mai tarziu cand te vei da cu creme, foleste niste masti protectoare tot de la avon, sau...sunt niste creme care estompeaza punctele negre...

PS:e foarte penibil ca nu te dai cu creme, cremele sunt bune, eficiente, dar bine acum vorbind de creme bune, nu chinezarii de la vreo 5-10 lei...iti recomand cremele anew pentru puncte negre de la avonwinking

Funda?! plsbig grin

| JuStKid a răspuns:

Dc nu poti sa te dai cu cremehappy. du-te la dermatolog sa iti zica el ce sa faci.cumparati sapun dalin si spalate des

| marpey16 a răspuns:

Punctele negre... exista o tinctura la farmaciile naturiste, pentru ele si pentru cosuri. Petele maro sunt lipsa de calciu si vitamina C. Pt. punctele negre: te dai 2 saptamani cu ea si apoi te speli cu tarate, sau cu un exfoliant si ies. Pentru pete, ia vitamina C şi calciu, si nu uita sa stai cat mai mult la soare, ca sa absorbi vitamina D. Este esentiala cresterii sanatoase. Succes! big grin