| katy001 a întrebat:

Eu doresc sa imi cumpar ceva de pe internet,(am gasit pe un blog niste haine faine) si am contactat-o pe cea cu magazinul online si am intrebat-o cum se face plata si transportul. Ea mi-a zis ca transportul se face gratis prin posta romana si plata se face in avans prin transfer bancar.
Intrebarea mea este: cum procedez cand platesc prin transfer bancar, ce trebuie sa fac? Va rog am nevoie urgent! Ofer funda mare! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Eu te-as sfatui sa platesti la livrare (colet cu ramburs) - mergi la posta ai platit si ti-ai ridicat coletul. Nu stiu cat de incredere este incat sa faci o plata in avans? daca nu iti trimite coletul? Nu se stie niciodata cine e in spatele calculatorului.
Te incanta ca e gratis transportul (care oricum prin posta romana e in jur de 7 lei - la coltele cu ramburs) si te trezestica pierzi toti banii. Sunt multe cazuri de acest gen.

Gandeste-te bine. Si sa ai grija.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai cont curent la o banca te duci si completezi un ordin de plata si banca va vira banii din contul tau in contul magazinului (trebuie sa ai in cont suma respectiva si comisionul bancar de transfer). Daca nu ai cont te duci la orice banca, cel mai bine la o unitate bancara apartinand de banca unde are cont magazinul si depui suma in contul acestuia. Succes si numai bine!

| mispis a răspuns:

Hei.Imi dai si mie adresa blogului, te roogpuppy dog eyes?:*

| Irinna a răspuns:

Pai ea iti va da un cont bancar in care tu sa depui banii, la o anumita banca.Mergi la banca cu contul acela si ii spui la tanti de la caserie, sau oricare alta din banca ca vrei sa trimiti niste bani si te va ajuta ea mai departe.Sa ai buletinul la tine si contul bancar care til va da fata cu acre ai vorbit de la site.
Bafta!

| andreea3216 a răspuns:

Pentru a face un trasfer bancar ori te duci la banca si completezi un ordin de plata ori faci transferul direct de acasa prin Internet banking.

| Stephanie_2959 a răspuns:

Ce site?

| Deac_Remus_1985 a răspuns:

Brandcircus.ro... outlet cu haine de firma la cele mai mici preturi