| elenicaelenutzaelena a întrebat:

Am o mica problema cu, cosurile. Imi puteti da si mie niste sfaturi sa scap de ele? Sa stiti ca am aproape 12 si jumatate. Cel mai bun raspuns ia funda!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cel mai probabil e din cauza adolescentei esti la pubertate si e normal...e important sa nu le storci ca asa se vor inmulti daca vrei sa nu se inmulteasca am auzit ca e buna zeama de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceara crema de galbenele Maria Treben(o poti achizitiona de la farmacie si costa in jur de 4 lei).

| squaredcircle a răspuns:

E foarte bine ca iti pui problema sa scapi de ele. Cea mai buna solutie ar fi un dermatolog care iti va testa pielea si iti va explica exact cauza si cum sa le tratezi. Apoi sunt multi factori care influenteaza aparitia cosurilor. Daca mananci multa ciocolata sau daca nu bei apa e normal sa ai cosuri. Solutia mea pentru cosuri, este Skinoren. Ma ustura dar isi face super bine efectul. De ocicei cu skinoren in 3-4 zile imi trece orice cos. Repet, functioneaza pentru mine.
Alt lucru ce influenteaza aparitia cosurilor este perioada pubertatii.
ntreaba-ti parintii cand au avut probleme cu cosurile si cand le-a trecut. Cel mai probabil asa se vor manifesta si la tine. Bafta!