| Alvin_8845 a întrebat:

Am o pereche de blugi negrii si dupa mai multe spalari au inceput sa se decoloreze si sa apara tot felul de dungi albe pe ei..nu stiti, as putea sa ii spal cu ceva sa le redau culoarea initiala sau sa nu m-ai fie chiar asa? Sau exista alta solutie pentru asta? Daca da, care?laughing Ma poate ajuta detergentul Perwoll?

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Mie dungi albe pe haine îmi ies atunci când spală cu apă rece şi nu-s chiar aşa bine clătite hainele.

| crytical a răspuns:

Cred ca pui prea mult detergent, de asta se decoloreaza asa si apar dungi albe, cat despre redarea culorii, nu cred ca se poate, doar cu vreun marker.

| Carla01 a răspuns:

Da,cred ca merge cu Perwoll!
Inceraca nu se stie niciodata! laughing