| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de vopsea,par,chestii din astea. Vreau sa mi decolorez parul DAR am intrebat cateva frizerite care mi-au spus ca o sa mi-l topesc daca o fac ptc eu am mai fost vopsita.
Am fost vopsita acum aproximativ un an jumatate ciocolatiu, iar eu am saten, culoarea parului.Mai am cateva suvite care sunt mai inchise la culoare dar care se vad doar in interior, adica nu la suprafata, intelegeti voi big grin.
As putea sa imi decolorez parul? Vreau sa ma vopsesc roz/ticlam.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Frizeritele cu care ai vorbit stiu ele ce stiu. Gandeste-te cate femei le trec prin maini zi de zi, cu cate tiputi de par lucreaza. Acele coafeze au experienta si stiu ce vorbesc, daca ele ti-au spus sa nu este bine sa te mai vopsesti atunci asteapta si tu pana nu mai ai pic de fir de par ce a fost vopsit. Roz? Pe bune? Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta cu topitul parului se intrampla la decolorantii ieftini. Trebuie sa citesti mai multe review-uri pe net despre diverse marci. Eu as opta pentru l'oreal sau syoss. Tu avand parul saten, mai mult ca sigur nu o sa-ti iasa blond din prima ca sa prinda un roz siclam daca faci asta acasa.

Ce n-am inteles e daca vrei sa-ti faci tot parul sau doar ombre si cu ce produs vrei sa te faci roz.

| 2EXA a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot paarul.

| anonim_4396 explică (pentru 2EXA):

Si cu ce vrei sa il colorezi roz? Ai produsul, ai ceva in minte?

| Printesa10TM a răspuns:

Daca ele te-au sfatuit sa nu te vopsesti stiu de ce au spus asa. Mai asteapta putin, nu e nicio graba. Mai bine sa ai parul sanatos.

| persqective a răspuns:

Daca te decolorezi singura, ai toate sansele sa-ti "topesti" parul.