| Lory_5173 a întrebat:

Am si eu o problema... Vreau sa-mi creasca unghiile mai mari si nu stiu cum sa fac...Am avut un tic nervos de care am scapat ( rosul unghiilor ) si tot nu-mi cresc nici acum...nu le dau cu oja, iar cu lac doar ocazional ( mentionez ca am 14 ani... de' probleme d'ale adolescentilor...)

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incearca intaritorul farmec, il gasesti la farmacii, intareste unghia, creste mai repede, si este amar, asa m-am lasat si eu de ros:)). pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, http://camelcutza.blogspot.com/. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Foarte bine ca ai reusit sa scapi de ticul acela big grin Putini reusesc.
Intaritor bun gasesti la Yves Roche (29 ron), Revlon (Firma Nail extra strength-30-38 ron).
Dar multe prietene mi-au zis de o reteta: incalzesti uleiul de masline, il pui pe un tampon de bumbac si iti masezi cu el unghiile, la fiecare 2-3 zile.

| yumeee a răspuns:

Uleiul de ricin, e f. bun pentru creşterea şi întărirea unghiilor, îl găseşti in farmacii la 2-3 lei, e f ieftin, eu îl folosesc pentru creşterea genelor şi funcţioneaza, dar zice pe prospect că e şi pentru unghii şi aşa am auzit şi eu. eu zic să încerci happy.

| franceska a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, poate iti cresc dar mai greu sau nu au calciu suficient, incearca sa mananci cat mai sanatos, legume, fructe, lactate, conteaza foarte mult, pentru ca ele au nevoie de proteine si calciu, si intre timp da-te doar cu un intaritor de unghii.

| RalucutzaX a răspuns:

Tinele in apa dar vara poti sa te duci la bazin

| Bucatarul.com a răspuns:

Este ceva la Avon care cica-ti ajuta unghiile sa creasca mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa bei mai mult lapte si sa mananci mai multe fructe si legume, pentru a avea mai multe vitamine. Daca nu tine icearca sa cumperi de la oriflame, nail growth boosterwinking la mine functioneaza amandouabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema.si mi-am luat de la farmacie Calciu cu D3 si Zinc(costa pana in 4 lei un tub cu 30 de pastile)...nu face nimic rau.si in 10 zile iti cresc unghiile si sunt tari.eu zic sa incerci nu ai nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amu noah... ti-or creste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune osticla cu ulei si cinci picaturi de iod tine vreo ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, uleiul de ricin e superbun, dar acum sa nu te asteptzi sa faca minuni in 2 zile...il folosesti o luna chiar 2...ai sa vezi rezultatewinkingsi eu il folosesc si pentru unghii si pentru par. te pup, succes

| CiufYlici a răspuns:

Pune intr-un bol o lng sare o lng ulei masline si un paharel apa si tine-ri unghiile timp de 5 mine in fiecare zi si ai sa vezi rezultatetongue