| Myruna99 a întrebat:

Cum fac sa-mi creasca unghiile de la maini? Am 13 ani si sunt foarte mici! Cand eram mica, aveam un tic rosul unghiilor. acum am scapat de el dar nu stiu cum sa le fac sa creasca. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Corina300 a răspuns:

Buna! Ma bucur ca te-ai hotarat sa iti lasi unghiile mari si frumoase. Este un lucru bun, deoarece multi se uita la unghiile unei fete, sunt ca si oglinda acesteia (daca acestea sunt ingrijite asa este si fata). Sa le faci sa creasca mai repede n-ai cum, acestea cresc in ritmul lor, insa le poti face sa creasca mai tari si mai sanatoase, pentru a nu se exfolia si rupe cand vor ajunge mari.In fiecare seara tinele 10-15 minute intr-un bol cu lamaie si putin ulei de ricin. Cand le scoti din lamaie sa nu te speli pe maini, doar te stergi. Faci asa pana cresc si sa vezi ce tari, mari si frumoase sunt. Pe timpul zilei le poti da cu ceva tratament de unghii. Bafta, sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Erskine a răspuns:

Pai pot sa spun ca baietilor le place manichiura la fete siii ma bucur ca te intereseaza asta! Sper ca acum nu mai rozi unghiile! Pur si simplu le lasi sa creasca! posibil sa ai forma unghiilor mici! Unghiile cu gel ar fi o varianta daca te lasa mama sau parintii! happy Bafta!

| Myruna99 explică (pentru Erskine):

Dar am la scoala o directoare si daca te vede cu doua gauri in urechi te baga in consiliul profesoral si te ameninta ca te exmatriculeaza. deci nu pot sa-mi pun gel.

| Andreeadeeadeeadeea a răspuns:

Poti sa incerci uleiul de ricin putin caldut

| Andreeadeeadeeadeea a răspuns:

Incearca sa iti dai unghiile cu ulei de ricin usor caldut