| IForgotMyNameAgain a întrebat:

As dori sa imi fac o masca pentru par cu ulei de ricin, vitamina A si galbenus de ou. Cam cat ar costa o sticluta de ulei de ricin si cati ml are? Cat de des trebuie reaplicata masca? Multumesc. Funda :*

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Acum cativa ani cand si-a luat o prietena era o sticluta la 8 lei, nu stiu cati ml avea dar era micuta, cam dat o oja. Am auzit ca exista si mai mari. Ea isi dadea o data pe saptamana

| IForgotMyNameAgain explică (pentru whatevernvm):

Si o sticluta ajunge pentru o aplicare? Se dadea doar la radacina?

| whatevernvm a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Da, doar la radacina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat pe una 4 lei si are 25 ml(aproximativ cat o cutie de chibrite).
Aplici masca doar la radacina parului!

| IForgotMyNameAgain explică (pentru anonim_4396):

Am auzit ca trebuie sa amestec uleiul cu galbenusul si vitamina A. E adevarat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Eu am o alta reteta pentru tratarea problemelor capilare si anume:
Cojile de la 30 deoua de casa-se usuca, se piseaza si se fac pulbere.
Folosesti 1/2 KG miere de albina poliflora si 4 lamai curatate de coaja taiate felii.
Se amesteca intr-un borcan de sticla cu lingura de lemn.
Se lasa 5 zile la macerat.
Se aplica cu precadere pe parul ud
Metoda cu vitamina A nu am incercat-o pana acum dar cand am avut probleme mari cu caderea parului am utilizat Revalid de la farmacie.

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Acum cativa ani cand si-a luat o
prietena era o sticluta la 8 lei, nu
stiu cati ml avea dar era micuta,
cam dat o oja. Am auzit ca exista
si mai mari. Ea isi dadea o data pe
saptamana
sper sa fie de folos