| iasmina0archie0fan a întrebat:

As dori sa imi vopsesc temporar parul rosu sau macar sa imi pun suvite de aceeasi culoare. Am inteles ca exista niste vopsele temporare care se duc dupa 6-8 spalari. Si am citit ca au si un dezavantaj ca de obicei se pot folosi pe culori deschise. Eu am parul saten. As putea folosi asa ceva?
Si am mai auzit de asanumitele spray-uri pentru suvite. Imi puteti da detalii?

Răspuns Câştigător
| KriSt3n a răspuns:

Eu zic ca nu e bine sa folosesti [daca ai sub 18 ani] vopsea pentru ca iti va distruge parul. Nici spray. urile nu sunt eficiente! Eu mi.am facut m.ai mereu suvite cu nuantator! e eficient. se gaseste app p oriunde!
Bafta! fundita?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Dacă vrei doar o tentă roșiatică poți să le folosești și pe păr șaten, dar dacă vrei roșul ăla care blochează traficul o să trebuiască să te decolorezi puțin. Vopsea găsești aici: http://www.pisica-neagra.ro/brands/La-Riche.html Și știu că sună ciudat, dar eu dorm cu ea în cap ca să se prindă mai bine :))

| iasmina0archie0fan explică:

Nu vreau sa reziste. Deoarece as vrea sa fac asta in vacanta de vara sau acum in primavara.

| iasmina0archie0fan explică:

Si as vrea sa fie rosu in genul lui Hayley Williams de la Paramore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am o prietena care e satena si si-a bagat niste suvite rosii.Si i-au iesit foarte bine, si dupa vreo 10 spalari s-au dus.Despre dezavantaje nu stiu ce sa zic...Eu zic sa incerci ca o sa iti iasa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu folosesti vopsea pentru colorare...nici spray-urile nu sunt f eficiente! dupa 2/3 spalari ti se duce culoarea...eu zic ca e mai bine sa folosesti nuantator! se gaseste app pe oriunde! eu cu ala mi.am facut suvite si am rezistat cat d catwinking fundita?big grin