| Noone28l a întrebat:

Buna, as vrea sa imi decolorez parul (doar la varfuri), dar imi e frica sa nu imi stric parul sau sa mi se roada firele de par acolo unde vor fi decolorate, caci eu am firul de par cam subtire. Voua cum va este parul dupa decolorare, e ok? La ce ar trebui sa ma astept daca il decolorez?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Absolut toate substantele care decoloreaza parul, il ard.
Inca nu s -a inventat produsul care sa decoloreze si sa nu strice parul, indiferent de cat promit cosmeticinii mincinosi, doar ca sa-si vanda produsele.

| Dandinelle a răspuns:

Atunci cand il decolorezi vei avea acele varfuri arse, sensibile, si in general parul va deveni mai uleios. Varfurile vor fi despicate si va trebui sa bagi in par niste uleiuri sa ii dai mai multa nutritie