| Baby_7403 a întrebat:

As vrea sa pun si eu mai multe intrebari celor care se pricep la aplicarea unghiilor false deoarece as vrea sa ma apuc si eu dar am unele nelamuriri.Deci:
1. Daca vr sa fac un model(o floare de expl)pe unghia cu gel cu ce fac modelul cu gel normal sau vopsea acrilica?
2.Cu ce se sterg pensulele de gel?
3.Intretinerea consta in indepartarea modelului anterior prin pilire?
3. Ce fel de tipsuri de folosesc? albe, crem, transparente
4. Daca vreau sa fac un french de expl cu sclipici si sclipiciul il am separat deci nu gel cu sclipici.cum aplic sclipiciul pe unghie?
5.Cum sa inlatura unghiile false?
Cam astea ar fi daca a ti putea sa ma ajutati va dau si fundooi:X

4 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Mai multe detalii gasesti aici: www.softnails.ro si poti suna la numerele de telefon de pe site ca sa afli toate raspunsurile. Ai nevoie de nail cleaner pentru curatare pensule, ai nevoie de pila granulatie 240 ca sa indepartezi gelul de pe unghie, ai nevoie de instrument sau betigas portocal si gel colorat pentru flori pe unghie...

| catalin7878 a răspuns (pentru fustiteTUTU):

Nu e bine ce zici ca mama e experta de 12 ani in unghii false

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Este alegera ta Si sunt sigur ca vei primi multe opinii si sfaturi despre unghiile false, Insa vreau sa-ti spun si opinia mea. 1- Unghile false te ajuta sa fi ne-atractiva, 'exceptie sunt fotomodelele din poze' 2- iti strica forma unghilor naturale Si te priveaza de frumusetea NATURALA cu care esti inzestrata din nastere. Eu prefer fetele ce merg la Mani-Pedi periodic, Cum o fac si eu dealtfel.

| catalin7878 a răspuns:

Pai mama mea face unghi tehnice-false deci iti zic eu 1. da cu vopsea acrilica2.pai cu acetona3.mai bine pui albe4.pai il antinzi ci o mensula fine s iputin mai groasa5.la idaca fac itipsuri si vrei sa le da ijos dai cu o pensula mai tare si ei pe langa osor le da ijos ca e posibil sa se rupa unghia si la frens ida icu o pila tot speciala si dai si dai pana se ia tot frenciul