| FluffyGirl a întrebat:

As vrea sa stiu ceva. Am parul brunet si vreau sa-mi vopsesc parul albastru deschis cu suvite albe. SI vreau sa stiu daca iese sau nu cu nuantator. Si daca nu iese cu nuantator cu ce ar putea iesi? happy Dau fundita

1 răspuns:
| barefoot a răspuns:

Pai ca sa iti faci parul albastru deschis cu suvite albe din brunet e cale lunga. in primul rand trebuie sa iti decolorezi parul pana ajunge la o culoare gen blond deschis spre alb. avand in vedere ca ai parul brunet nu iti va iesi din prima, ci va trebui sa iti decolorezi parul de cel putin 2 sau 3 ori. dupa asta vei putea aplica o vopsea albastru deschis si sa mai decolorezi inca o data niste suvite pentru a le avea albe. o sa.ti strici parul extrem de mult, s.ar putea sa ramai cu foarte putin din el, asa ca nu iti recomand sa faci aceasta schimbare. cu nuantator nu poate iesi in niciun caz culoarea, deoarece nuantatorul este doar pentru a.ti inchide sau deschide cu un ton, maxim doua, culoarea parului.