| kissterie a întrebat:

As vrea sa stiu daca e recomandat sa folosesc Zynerit fara sfatul unui medic, fara sa fac un control. Nu sufar de acnee. Mai apar cateva cosuri din cand in cand pe obraz si pe frunte. Eu de obicei ma spal cu tarate dimineata, cand ajung acasa ma demachez si seara ma spal cu sapun cu Borax, insa tot apar cosurile astea afurisite.
E ok daca folosesc Zynerit atunci cand apar fara consultatie la medic?

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

E foarte ok daca ai doar cateva cosuriwinking insa nu-l recomand in cazurile mai grave deoarece usuca foarte tare pielea si astfel ea produce si mai mult sebum :-s dar in cazul tau e chiar bun! :*

| kissterie explică (pentru EmaEmax):

Vreau sa il folosesc DOAR atunci cand ele apar pentru ca nu le am tot timpul... cand uit sa ma mai spal sau vin din oras si sunt prea obosita sa mai fac toaleta zilnica, ori in acea perioada "vesela" a fetelor. Nu il voi folosi regulat. Daca ziceti ca e ok, atunci merg pe mana voastra. big grin

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Da, e ok, si eu am folosit zynerit fara sa ma duc la medic si mie mi'au disparut cosurile de la el, insa daca tot nu dispar, du'te la dermatolog.