| frhjfdjtd a întrebat:

Bună TPU deci chestia e ca imibplace de un baiat cu care fac pregatire si vreau sa scap, pentru a avea ceva sanse in plus, de cosurile de pe frunte si de putina burtica sa nu se mai vada urat laughing pentru cosuri folosesc un baton si o spuma cu care ma spal e de ajuns sa ma spal asa in continuu pana sambata viitoare cand am pregătire sa imi dispara mare parte din cosuri? Eu nu imi dau seama daca da pentru ca de obicei nu prea ma intereseaza si nu pot sa fac asta decat cateva zile. Acum in legatura cu slabitul daca fac abdomene si alte exercitii dimineata si seara si nu mananc dulciuri si mananc fructe pot sa dau jos ceva vizibil? Si inca ceva imi recomandati ceva pentru cosuri sau numite exercitii de facut?
Mersi mult! Funda!
Si fiti seriosi \_/

Răspuns Câştigător
| Electro622 a răspuns:

Buna,pentru burta, numai o dieta sanatoasa si da, mult sport si abdomene te pot ajuta happy iar pentru acnee (cosuri) uite aici un tutorial intreg (de pe net):
1. Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.

2. Spala-te pe fata de doua ori pe zi cu sapun antiacneic. Este recomandat sa folosesti un sapun pe baza de sulf, special pentru tenul cu astfel de probleme. Momentele cele mai bune pentru spalatul pe fata sunt dimineata, imediat ce te-ai trezit, si apoi seara, chiar inainte de culcare.

3. Spala-te cu delicatete si nu agresa tenul - nu freca pielea si nu folosi scrub-ul, o carpa sau un burete aspru. Spalarea in exces a tenului va avea efectul contrar si nedorit asupra pielii - glandele sebacee vor fi stimulate sa produca si mai mult sebum, lucru care duce la accentuarea acneei.

4.Parul nu trebuie sa iti acopere fata. Daca ai parul lung, ai grija ca suvitele rebele sa nu iti acopere niciodata chipul, mai ales daca suferi de acnee. Aceasta deoarece parul contine si uleiuri, contribuind la mentinerea afectiunii si la aparitia altor puncte negre sau purulente.

5.Pentru ca parul sa se pastreze curat si pentru a impiedica ingrasarea acestuia, fapt care agraveaza problema ta de sanatate, exte indicat sa iti speli parul zilnic si, in special, dupa orele petrecute in sala de fitness. In cazul in care nu este posibil, trebuie sa repeti spalarea pe cap la cel putin 2-3 zile.

6.Incepe o cura de multi-vitamine puternice. Adesea, aparitia acneei este un semn al faptului ca ceva nu functioneaza bine in organism sau ca acesta are o anumita carenta de vitamine si minerale. Sanatatea pielii tale este strans legata si depinde de nutritie. Epiderma este un organ vital, pe care, de cele mai multe ori, il ignoram.

7. Daca organismul nu primeste nutritia adecvata si de care are nevoie, pielea reactioneaza prin mijloacele pe care le are la indemana. O modalitate obisnuita prin care tenul iti "spune" ca are nevoie de mai multa atentie din partea ta si de anumite elemente hranitoare este aceea de a produce sebum in exces, inchiderea porilor, precum si de a reduce abilitatea pielii de a se vindeca si de a lupta impotriva microbilor si a bacteriilor.

8.Din dieta nu trebuie sa iti lipseasca nici cromul.

Sper ca te-am ajutat, si succes cu acel baiat, eu ti-am dat remedii naturale ca sa nu trebuiasca sa cumperi de la farmacie....Succes!