| MizukiChan a întrebat:

Ce crema pentru cosuri imi puteti recomanda? big grin

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Zynerit
nu are ce rau sa-ti faca
usuca cosurile

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand Aknesol x 60

| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu aveam acnee severa in zona T pana am descoperit minunea: ZINNERYT. Pot spune ca am fost pe deplin multumita intrucat am scapat in totalitate de cosuri, insa imi mai apare cate unul in acea perioada a lunii. La mine reziltatele s-au vazut dupa trei zile. Ce iti recomand eu, este sa il folosesti doar pe zonele cu probleme pentru ca usuca fata, iar dupa ce se absoarbe in piele sa aplici o crema hidratanta. Din auzite de pe la prietene, colege iti pot spune de efaclar duo de la "la roche posay" sau skinoren, insa prea multe detalii nu iti pot da pentru ca nu le-am incercat pe pielea mea. Daca ai probleme mari cu acneea, nu lua in seama sfaturile nimanui de aici in materie de tratamente, ci mergi la medicul dermatolog

Răspuns utilizator avertizat
| MozZatY a răspuns:

Prietena mea foloseste cremele de la Vichy si cica sunt eficiente

| alexalexa2000 a răspuns:

Te poți interesa la un plafar.Acolo găsești o varietate de creme pentru coșuri, chiar naturiste.Nu cred că o să coste mult, în jur de 20 de lei.:d.

| AlexandraM888 a răspuns:

Nu cumpara orice crema pentru cosuri, daca ai doar cateva cosuri pe ici pe colo iti recomand normaderm de la Vichy, costa in jur de 70 lei dar este eficienta sau de la Uriage crema anti imperfectiuni e undeva la 45 lei! Daca in schimb ai acnee atunci trebuie sa mergi la medic sa vezi despre ce fel de acnee e vorba, ar fi pacat sa iei tot felul de creme care sa o agraveze sau sa nu faca nimic, cosurile pot fi semn al unei probleme cu hormonii sau sa fie o bacterie care iti provoaca!

| lore007 a răspuns:

Buna, acum abordez un subiect destul de delicat, adica problema ce m-a chinuit de vreo 4 ani si inca nu si-a gasit in totalitate rezolvarea. La 14 ani au inceput sa imi apara cosuri, la inceput nu le-am luat in seama, dar cand situatia a inceput sa scape de sub control mi-am zis sa incerc creme din farmacii, nu a mers apoi din plafar, nici asa, pana cand am ajuns la dermatolog dupa ce mi se agravasera cosurile si se transformasera intr-o acnee destul de urata. Am primit un tratament sigur, nu luat asa aiurea si acum sunt ok, 2-3 cosuri, dar care nu ma deranjeaza avand in vedere ca inainte aveam plina toata fata tratamentul meu a constat in: ZYNERIT ( il gasesti la farmacie este un antibiotic foarte bun si se aplica local pe cosuri fara exagerari) SKINOREN gel sau crema ( tot farmacie, tot local pe cosuri) pe fata avand in vedere ca am tenul gras m-am dat cu ivatherm ivapur k crema pentru piele cu imperfectiuni severe si acum ma dau cu aceeasi crema, dar pentru ten gras cu tendinta acenica, tot din aceeasi gama este si o solutie de curatare, le gasesti in farmaciile sensiblu, foarte bune) sunt buni si aburii de musetel pentru ca dezinfecteaza, iar daca ai pete si cicatrici uleiul de rozmarin aplicat local face minuni, regenereaza rapid piele, se absoarbe rapid, mirosul lui are si un impact psihic cu beneficii(cauta informatii pe google). sper ca ti-am fost de ajutor happy

| MizukiChan explică:

Am uitat sa mentionez. Am 14 ani si am acnee. Deci cam o crema pentru acnee as cauta...