| Lovley a întrebat:

Ce fond de ten imi recomandati?:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, valeu :)).
Pai ce iti pot recomanda care are un succes total, desi are un pret cam usturator, este fondul de ten pentru camuflaj. El este recomandat pentru acnee, cicatrice, sedinte foto si etc.
Banuiesc ca se vede destul de bine acea diferenta intre natural si perfect, banuiesc dar posibil din cauza calitatii sa nu se vada.
Le comanzi de pe site-urile internationale, la noi se folosesc doar in saloanele profesionale, in emisiuni si asa mai departe.

Ce iti mai pot recomanda este :
Fondul de ten de la Maybelline, dream mouse. Mie imi place textura sub forma de spuma, puterea de acoperire si efectu mat.

Imi mai place ( mint, la mie a fost un dezastru :)) dar e perfect pentru tenul gras, eu am tenul mixt ) de la Vichy Norma Derm.
http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fond-de-ten-vichy-normaderm.html

Ai putea sa folosesti un fond de ten lichid si o pudra.

Iti mai recomand lotiunile tonice de la Elmiplant pentru curatarea tenului.

5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

De la L'oreal, Acor Parfait, este foarte bun, insa are o acoperire usoara-medie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun daca imi raspunzi la urmatoarele intrebari, altfel nu am cum sa iti ghicesc :
Ce tip de ten ai? ( gras, normal, sensibil etc. )
Ce vrei de la fondu de ten?
Vrei sa ascunzi ceva anume?
Astept raspunsul tau.

| Lovley explică (pentru anonim_4396):

Sa fie pentru ten gras si sa acopere bine cosurile adica imperfectiunile

| Inkx a răspuns:

Îţi recomand să nu-ţi strici faţa cu fond de ten.
Dar dacă insişti încearcă de la Vichy, Aerateint Pure.