| Elenaandreea119 a întrebat:

Bună! Ce mai pot face daca de curând părul meu creț a fost filat? Am auzit că așa ceva nu se face parului creț iar acum sunt complet dezamăgită de rezultat. Își va reveni greu la lungime? Acum pare mult mai scurt și are un aspect ciudat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, trebuind doar sa-l tai, ca sa elimini tot ce este ars si filat.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste procesul de filare al parului, se face la mai toate tipurile de par si tunsori, tocmai pentru a elimina din volumul mare de par, inclusiv la cele cu parul cret.

Cand ai fost la tuns, de ce nu ai spus coafezei sa nu-ti taie parul si sa-l lase asa cum vrei?

| Brizbriz a răspuns:

Parul pe care il ai, nu, nu se poate face nimic
daaar, ala care v-a creste, va fi asa cum la facut natura
deci, tunde-tewinking

| Elenaandreea119 explică (pentru Brizbriz):

Să aștept să crească, sau când să îl tund?

| Brizbriz a răspuns (pentru Elenaandreea119):

Pai, tunsul rezolva partial problema acum, daca e filat
insa nu prea conteaza, poti sa tunzi partea naspa dupa ce creste