| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre unghiile false? Ma refer la ale cu lipici. Arata bine dupa ce le pui? Cam cat timp rezista?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie nu-mi plac, arata ieftin si destul de kitchos. Si-n plus majoritatea modelor sunt extrem de pitiponcesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, alea arata oribil si nu le poti tine pe degete, ai senzatia ca te dor unghiile tale de cat de tare te strang, cand sunt lipite de unghia ta.
Am incercat 1 singura data si nu mi-a mai trebuit. M-am chinuit sa le pun si apoi m-am chinuit dublu, sa le dau jos, oribile!

| anamariarot a răspuns:

Mie mi se par oribile. Sunt și subțiri și te poți zgâria cu ele... Mai bine le dai pe ale tale cu ojă, chiar dacă sunt mai micuțe.

| andratudose5000345 a răspuns:

Buna! Sa știi că arată foarte bine. Dar nu pune prea mult lipici că după de va vedea urat pe margini. Cat despre rezistenta...asta depinde de ce lipici folosești. Dacă folosești un lipici calitativ o să-ți reziste 1 saptamana sau 1 saptamana jumate, dar dacă folosești lipiciul care îți vine la unghii, o să-ți cada după 10 minute. Nu ezita sa folosești super glue. Eu de exemplu le lipesc cu super glue de vreo 2 ani și nu am absolut nici o problema. Chiar daca lumea spune că se ard unghiile sau că se strica unghia. Pentru mine astea sunt minciuni. Uite,la rezistenta mai depinde și de cum le întreții. Dacă o să dezlipești etichete cu ele o să-ți cada. A, încă un lucru, dacă le lipești cu super glue ai grija cum o să dai jos reziduurile rămase pe unghia naturala după ce îți vei da jos unghiile false. E puțin greuț, dar e ok, se ia destul de repede. Deci, sper că te-am ajutat.