| zoomumba a întrebat:

cu ce as putea sa ma imbrac de CRACIUN si cum as putea sa-mi fac parul mentionez ca-l am pana la umeri si foarte lins.nu sunt inalta si am 11 ani (deci nu sunt inalta)! si ce machiaj imi recomandati? ma multumesc si daca-mi raspundeti la o singura intrebare...

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Parul... poti incerca sa il tapezi si sa-l lasi pe spate sau sa il prinzi intr-un coc lejer daca iti ajunge... De imbracat depinde unde il faci. daca il faci in familie sau la rude poti purta o pereche de blugi bleomarin sau negrii si o bluzita mai eleganta. cat despre machiaj. e prea timpuriu sa ai un machiaj prea strident. Incearca un balsam de buze sau cel mult in gloss.

10 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

- o fusta de blugi:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:9, s:0
-colanti negrii:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=50&ty=60
- bluza sau camasa rosie, ceva de genul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0&tx=40&ty=32
-cizme: ce ti-ai cumparat tu pentru iarna; in genul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:3, s:16&biw=1152&bih=636
-coafura:il poti lasa desfacut, iti poti face bucle, il poti prinde cu glamourettes sau orice alta clama draguta
machiaj: creion sau tus negru, putin rimel si luciu de buze transparent
hainele le poti lua si alte modele.asta e tot ce am gasit pe net. fusta poti lua orice alt model de fusta de blugi sau blugi, ori bluza sa fie orice culoare si cu colanti( eventual sa fie mai lunga) si cizmele iti poti lua ce ti-ai cumparat anul asta pentru iarna. funda plz

| IateyourCookie a răspuns:

Iti recomand sa te imbraci ceva de genu GLAMOUR...
Ca si coafura: fa-ti niste bucle lejere, un pic tapate
Ca si machiaj: Iti recomand un machiaj natural adica mascara, un lipgloss transparent/cu tenta rozalie, iar pe ploape te poti face cu o noanta de maro/roz pentru din cate vad eu in poza tha ti-ar sta bine
Funda? pls :X:X ms.papapapap

| Britney13 a răspuns:

In rosu doar e Craciunul. O caciulita de Mos n-ar stricahappy. Si coafura... o codita intr-o parte cu o fundita rosie.

| Biu a răspuns:

Pai cu o rochie sau ceva thinking
Parul ai putea sa ti-l faci ondulat, cred ca o sa-ti stea bine, daca zoci ca e lins.
Si de machiaj nu ti-as recomanda la varsta ta.

| Ariannna a răspuns:

O rochita cu colanti, sau un pluovaras cu blugi...
Un machiaj natural, potrivit pentru varsta ta...
Si parul ti-l poti pune pe bigudiuri...sa ti-l incretesti! :d. sau sa iti faci 2 codite...

| Lilia2621 a răspuns:

Poti sa-ti faci parul pe bigudiuri, sau cret, iar machiaj iti propun unul finuts, cu tus si doar putin creion, iar buzele cu luci! Iar de imbracat poti sa te imbraci intr-o rachie, sau intr-o fusta si bluza, sau pantaloni cu ceva, asta este deja alegerea ta!

| GiiaaBăă a răspuns:

De craciun, culoarea dominanta este rosu si alb. iti recomand, la haine o camasa sau bluza alba, si o fusta rosie(recomandata cu dres alb). In legatura cu parul, ar trebui sa iti faci doua codite cat mai sus si sa le prinzi cu buretei rosii sau albi! Daca ai, poti purta si o bentita tot rosie sau alba! Sa trecem la machiaj da? : La ochi sa te dai cu fard alb, si cu rimel (inclusiv rimel), sa folosesti ruj rosu aprins (nu folosi sclipici sau gloss). Daca vrei (numai daca vrei!) poti folosi creion de ochi. Ma bucur daca ti-am fost de ajutor, si sper sa imi dai fundita! Sunt singura care tia raspuns, si nici nu mi-am batut joc! In regula, te pup dolce. Craciun Fericit, si nu uita numai ALB si ROSU!

| mihaela098 a răspuns:

Parul il poti intoarce sau chiar tapa si bretonul daca ai sa il ridici un pic cu placa apoi fixativ. cat despre machiaj nu prea se mai poarta fardurile inchise la culoare si poti pune accent pe rimel i creion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa-ti ei o fusta scurta, parul cret, iar machiajul deepinde de rochie.