| stefania62828 a întrebat:

Buna, cu ce e ok sa ma epilez pe picioare? Eu acum folosesc un bic (nu stiu cum se zice) care ii pun lama eu, o singura lama dar am auzit ca e mai bine un bic cu mai multe lame... puteti sa-mi spuneti diferentele intre aceste bicuri?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu un bic te razi nu te epilezi. Foloseste ceara sau un epilator.

| sierra1 a răspuns:

Până nu le folosești, nu SIMȚI diferența. Costă câțiva lei deci incearcă-le

| Lioana a răspuns:

Cel mai bun e aparatul de epilat ca scoate firele de par cu radacina si nu cresc înapoi asa repede.
Nu as folosi niciodata lama pe picioare. Face parul sa creasca mai lung si mai des.

| sammie a răspuns:

Cel mai bun e aparatul de epilat.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Nu scapi de par cu nimic, nici cu ceara nici cu lama. Doar cu epilarea definitiva scapi laughing Intr adevar, ceara te ajuta sa scapi pe o perioada putin mai lunga sa zicem maxim o luna, timp in care nu ti va creste cum creste la lama. In caz de nu ti permiti sau pur si simplu ti e peste mana ceara, foloseste macar o crema epilatoare.

| Mitzupitzu a răspuns:

Icearca su briciul!

| exoticbutters a răspuns:

Cea mai buna e ceara, altfel nu o sa scapi niciodata de par;-;