| CristinaSNC a întrebat:

Cum pot sa scap de cearcane? Nu am imperfectiuni pe fata iar cearcanele imi strica tot aspectul sad. Trebuie mereu sa le acopar. Cum pot sa scap de ele rapid? Fara castraveti si cartofi ca am incercat dejawinking. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Kettolix a răspuns:

Pai si eu aveam. Si culmea ca daca ma culc la 3 noaptea nu am. Hidratare buna (eu sunt deshidratata), somn, minim 7-8 ore, sport(ajuta mult) inotul e foarte bun. Si maseaza-ti dimineata zona de sub ochi unde sunt cearcanele din interior spre exterior.mancare sanatoasa, spalat pe fata des si in 3-4 saptamani uneori mai mult ar trebui sa fii okey happy

| CristinaSNC explică (pentru Kettolix):

Multumesc mult kiss o sa incerc sfaturile da-te de tine happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste ulei de migdale dulci presat la rece, il gasesti in plafar.

Dar depinde foarte mult de cat timp le ai, daca sunt maro din cauza unui exces de melanina, daca le faci doar dupa o noapte nedormita, daca sunt mai mov/albastre dar totusi inchise din cauza capilarelor sparte. Depinde foarte mult, si cea mai eficienta metoda este laserul pentru ca omoara melanina deci deschide culoarea si inchide capilarele sparte de acolo si ajuta sa " plece " sangele din zona aia. kiss

| Ruxandra15 a răspuns:

Apa rece, cuburi de gheata.

| BenWilde a răspuns:

Uhm, bea mai multa apa, nu mai fuma (daca fumezi), culca-te mai repede, fa sport, daca mananci multe prostii mai scade din ele. Chestiile astea le rezolvi cu logica de bun simt.

| CristinaSNC explică (pentru BenWilde):

Nu fumez kiss. Multumesc de raspuns happy

| NicoletaGabriela00 a răspuns:

Draga mea, sunt multe solutii. De la remedii naturale pana la articole de make-up. Ca sa nu mai ai cearcane, dimineata, da-ti cu un cub de gheata, dedesubtul ochilor. Eu folosesc ori anti-cearcan sau baton corector. Sunt produse foarte bune, pentru asa ceva. Eu folosesc de la Avon si Oriflame. Poti gasi si la Plafar. Funda?

| CristinaSNC explică (pentru NicoletaGabriela00):

Folosesc deja anticearcan si alte chestii, eu vreau sa nu mai am cearcane cand am fata fara make-up.