| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma bronzez la mare (culoare ciocolatie, ca anul trecut), credeti ca o sa fie mai pronuntate vergeturile albe de la nivelul coapselor, soldurilor, cateva si pe maini sau, dimpotriva, vor fi mai putin vizibile? Adica vergeturile se,, bronzeaza" odata cu restul pielii? rolling on the floor Nu as vrea sa creez un contrast mai pronuntat decat e... Plus ca anul trecut eram mai plinuta si le aveam rosiatice, acum am slabit si s-au facut albe... happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce tot aveți frate cu ale vergeturi că mie mi se par chiar faine, mai ales alea albe pe piele bronzată, sunt interesante, zici că ai tatuaj auriu

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Lol vreau sa ma fac ciocolatie sa vad ce iese rolling on the floor

| alina2k18 a răspuns:

Am si eu vergeturi ca nahwinking asta-i viata laughing

Nu o sa ramai cu urme albe ca te bronzezi la nivelul pielii uniform dar vergeturile sunt ca si venele daca pot face comparatia, si daca te bronzezi tot se vadwinking ele sunt clasificate ca niste cicatrici rezultate din ruperea celulelor de colagen.
Pot spune ca pielea afectata de vergeturi arata mai bine cand e bronzata, asta da, deci sa zicem ca sunt mai putin vizibile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Din pacate vergeturile se observa destul de mult cand te bronzezi dar nu e o tragedie, am vazut fete si nu arata rau.
Poti incerca Bio Oil. E cel mai bun pentru vergeturi (pentru cele rosii) dar unele fete au reusit sa scape si de cele albe cu el, depinde cat de norocoasa esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi se pare sexy când o fata are vergeturi, dar și ce e prea mult strica. daca sunt albe posibil.eu sunt ciocolatiu permanent big grin daca sunt roșii le poți scoate cu laserul nu complet da ceva rezultate tot vor fi. Nu ești numai tu care are problema asta multe persoane se confrunta cu vergeturi inca din adolescenta. Daca sunt de dimensiuni mici nu se vor vedea așa rău dar trebuie sa ai grija sa nu te arzi cu s te bronzezi altfel se vor vedea și mai rău vjr fi mai vizibile, nu uita sa folosești crema cu protecție solară.