| smileKiller a întrebat:

Cum fac sa-mi dispara cearcanele sau venisoarele verzi de sub ochistraight face? m-am saturat sa folosesc corectorstraight face help?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca nu ai inca riduri, poti avea un inceput de pungi sub ochi sau pete inchise la culoare. Cercurille negre sunt, de obicei, ereditare si sunt un semn de subtiire a pielii. Orice produs care sporeste nivelul de colagen (cauta-le pe cele cu peptide sau vitamina C) vor ingrosa pielea, facand vasele de sange mai putin vizibile.

| Kanghu a răspuns:

Nu prea ai cum. Daca iti apare asa ceva inseamna ca nu te-ai odihnit bine si/sau ai stat prea mult la calculator.

| Kidd_6010 a răspuns:

Incearca macar o zi sa lasi PC-ul si sa te odihnesti, si poate sa-ti pui 2 bucatele de castraveti pe ochi.sau dovleceitongue.

| Whittyfluffy a răspuns:

Poi nu ai cum dar daca vrei sa scapi de ele dormi mai mult.Iti apar cearcane fiindca nu dormi suficient.Trebuie sa ai 10 ore sau 12 dormite pe noapte.Si probabil ar trebui sa nu mai folosesti corector pentru ca de obicei nu sunt bune mai ales in jurul ochiului.Dar bine acum faci cum crezi. Am zis o parere.

| dulcica2 a răspuns:

Poi sant mai multe cauze de ex:nu esti odihnita, dormi prea putin, esti stresata si ati dai cu lucruri pe fata care nu sant bune! Daca vrei sa iti treaca.te poti duce la o farmacie sau plafar pentru a cere o crema sau unguent pentru calmarea pielii...