| Codruta a întrebat:

Am o întrebare : de ce mâinile mele sunt aspre (uscate)? Folosesc cremă de mâini dar degeaba!
Ce aş putea face?!

6 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Stiu...si eu am aceeasi problema.insa acum ca este iarna este si mai rau...la mine a mers foarte foarte bine urmatorul lucru pe care l-am auzit si eu de la prieteni apropiati si de pe la tv: da-ti cu foarte multa crema pe maini si nu o lasa chiar pe toata sa intre in piele apoi pune-ti o pereche de manusi din acelea chirurgicale care se gasesc la orice farmacie cu maxim 1leu sau din acelea cu care mama ta spala vaselehappy. stai asa de seara cand te culci pana dimineata cand te vei trezi si va functiona de minune. Cand crezi ca este nevoie aplici aceeasi metoda iar pentru o pastrare mai buna a mainilor hidratate evita apa rece si sapunurile normale.incearca-l pe cel de la dove sau unul lichidhappy sper ca ti-am fost de ajutorhappy:*

| ana_5516 a răspuns:

Stiu cum e. Acum depinde si ce crema folosesti. Mainile sunt uscate si din cauza frigului, dar si daca te speli cu apa rece. Eu iti recomand crema Arnica de la Yves Rocher.

| mmeee79 a răspuns:

Buna.
Uite, si eu aveam mainile aspre si uscate. Dar folosesc crema cu glicerina de la avon si nu mai sunt uscate, dimpotriva.au un aspect super!
Deci e si f ieftina si ajuta mult.

Bafta!:*

| Raluu a răspuns:

Sunt aspre din cauza frigului. Incearca sa folosesti manusi si o crema de maini pe baza de glicerina si evita sa foloseesti agenti chimici daunatori gen detergenti

| DelphhiN a răspuns:

Ai putea folosi crema cu glicerina le face fine si dupa baie...ar merge bine niste ulei pentru corp e mai bun cel de copii o s ai o piele foarte tragatoare.

| nsudfnaoudnaso a răspuns:

Nu te mai da cu crema si spalete mult mult pe maini cu sapun.