| alina_5238 a întrebat:

E adevarat ca de la spalatul des pe cap, parul creste mai repede? In afara faptului ca se si unge si rareste.
Ms:*:*

5 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Eu nu stiu dar iti pot spune ca daca il vei spala des o data pe zi o sa se rareasca, o sa se ingrase si o sa cada mult.

| laura_8904 a răspuns:

Nu e bine sa iti faci baie in fiecare zi(poate suna aiurea dar icearca cam la 2 zile)pielea capului secreta niste substante benefice pentru par si u le indepartezi

| LighteD a răspuns:

Eu fac asta de obicei. si nu am observat nicio schimbare. dar asta pentru ca il clătesc foarte bine. asa sa faci, ca sa elimini toate chimicalele dupa ce ai folosit samponul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat.Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze 30 minute-1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul)si clateste bine. Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana. Uleiul de ricin va grabi cresterea parului.

| Lidia_4345 a răspuns:

Nu prea cred dar daca vrei sa-ti creasca parul mai repede, atunci cand iti faci baie maseaza-ti scalpul usor cu mainile pentru ca stimuleaza cresterea parului si la mine a functionat