| MariaVictoria a întrebat:

happy
Eu am niste unghii groaznice I don't want to see. Maine imi fac niste analize la sange,sa vad daca e ceva in neregula. Si daca tot ma duc maine in oras,vreau sa imi iau ceva de la farmacie pentru exfoliere si pentru a creste mai repede. Eu mi le rod si imi cresc greu. Vreau sa ma las de asta si sa am unghii frumoase.

Deci,am citit cate ceva. Ulei de ricin. Pentru ce e bun? cum trebuie aplicat? dar uleiul de masline? pentru ce e bun si cum trebuie aplicat? Va rog, am nevoie de multe pareri ca sa stiu ce imi cumpar maine.

Aaaaa si vreau sa imi iau si niste vitamine. Care sunt cele mai bune pentru cresterea unghiilor?

Răspuns Câştigător
| TomaTamaraTania a răspuns:

La varsta ta nu ai nevoie de vitamine (pastile ma refer) e suficienta sa incepi sa mananci mai multe fructe si legume. Tratamentul cu vitamina B5 de la Farmec e super.
Uleiul de ricin e super hidratant. E bun pentru unghii, gene, sprancene, par doar ca miroase destul de urat (eu il amestec cu ulei de lavanda). Se poate folosi impreuna cu uleiul de masline. Pentru unghiile distruse si roase un remediu bun este si lamaia. Tai o lamaie in doua si bagi unghiile in ea si le ti acolo minim 30 min dar cu cat mai mult cu atat mai bine. Poti stoarce lamaia putin inainte sa-ti faci o limonada laughing

In loc sa-ti tai unghiile, pileste-le, vor fi mai rezistente.

Bafta!

| MariaVictoria explică (pentru TomaTamaraTania):

Tratamentul cu vitamina B5 de la Farmec se gaseste si in farmacii? big grin sau la plafar?

| TomaTamaraTania a răspuns (pentru MariaVictoria):

Probabil ca da. eu l-am luat de la Sensiblu ultima data.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ia-ti tratament cu vitamina B5 de la Farmec.
Uleiul de masline hidrateaza bine, pui intr-un vas, il incalzesti putin in cuptorul cu microunde si iti tii acolo degetele vreo 10 minute.
Uleiul de ricin cica ajuta la cresterea unghiilor, nu stiu exact cum se foloseste. Cred ca se aplica seara pe unghii cu un betisor de urechi. dar cauta pe google si gasesti sigur.
Vitamine, te ajuta zincul, calciul si gama de vitamine B.