| Blossomis a întrebat:

Buna fetelor?
1. V-ati vopsit vreodata cu vopsea henna?:*
2. Daca da cum a fost?happyhappy
3.De unde pot cumpara aceasta vopsea?confused
Din magazine mari precum carrefour se gasesc?
Cam cat costa?confusedconfused
Dau funda:*:*

7 răspunsuri:
| MaterialGirlB a răspuns:

Nu am folosit-o,dar ma tenteaza si pe mine sa o incerc pentru ca este un produs natural si nu-ti deterioreaza parul, ci deopotriva intareste structura firului.
Pe unele site-uri am citit ca dupa ce folosesti henna vopseaua chimica nu va mai prinde, pe altele zice ca nu afecteaza cu nimic. Nu stiu ce sa mai cred si nu m-as risca. laughing big grin
Se gaseste la plafar. Uite si niste exemple:
-Henna Color Paris - 17, 50 lei
-Vopsea de par Henna - Urtekram 35 lei
-Vopsea de par Ellea - 8 lei
-Vopsea de par PHitocolor - 40 lei

Răspuns utilizator avertizat
| Stephisorrr a răspuns:

Costa in jur de 8 lei, din cate am auzit. Sincer, eu personal nu am folosit. Pare a fi de calitate, nu judeca orice dupa pret.

| Bibiancabibi a răspuns:

Da, a fost bine... adica daca te referi la durere. laughing nu doare deloc. lasi sa sa usuce si totul este ok
Sincer nu stiu daca este si in Romania asa ceva, eu o am din Libia. si este si ceva aparat cu care sa faci modelul. daca nu ai asa ceva poti sa faci un cornet dintr-o coperta de caiet... si sa ii lasi un spatiu pe unde sa iasa(in partea de jos) si apoi pui hena in cornet. happy

| gigel68 a răspuns:

Ia si studiaza mai mult despre henna. poate provoca cancer.

| V3ra a răspuns:

Da,sora mea a folosit, stiu ca statea cu ea in ca cam 8 ore ca sa se prinda culoarea,este ok,colorant natural, o poti gasi la plafar(chiar zilele trecute am vazut la un plafar henna culorile negru, rosu si maro parca).

| Ftmhdr_Fatima_1984 a răspuns:

@ gigel68 Poate provoca cancer Heena neagra care nu este naturala ci are amestecuri toxice pentru a ajunge la culoarea ei.cea folosita pentru tatuaj.Yar pentru restul fetelor daca vreti sa va vopsiti.heena este permanenta nu se decoloreaza nici nu iese de p par.dar doar cea maronie este originala pudra de heena care o amestecati cu apa simpla si atat, restul ce e in plafar.in supermarketuri si vopsele d firma sunt amestecuri cu heena nu este nimic natural.heena nu are alta culoare cun este blond si negru sau ce culori au mai scos astia p piata.