| Pau a întrebat:

Buna fetelor! Am nevoie de o parere de la voi... Deci, am gasit un salon de cosmetica unde am vrut sa-mi pensez& vopsesc sprancele si mi-a cerut 16 lei... Dar nu au mai fost locuri pentru maine,asa ca mi-am facut progamare, de data aceasta telefonica, la un salon din cartierul meu. M-am progamat dar desteapta de mine am uitat sa intreb de preturi. Ore e mai mult de 30 lei cu totul? Si voi putea intreba cand ajung acolo de pret, si daca nu am bani suficienti sa renunt la vopsit?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Eu m-am pensat la multe saloane si niciunde un pensat nu a trecut de 20 de lei (20 de lei era la saloanele renumite din centrul orasului). De obicei e 10 lei dar am mai vazut si cu 12 lei, 15 lei sau 7 lei. Depinde. Oricum daca iti dau si forma de obicei iti iau cu 5 lei in plus.
Vopsitul, nu mai mult de 10 lei. Acum vezi tu, o rogi inainte sa te penseze sa iti spuna cat te va costa si da, poti renunta la vopsit.
Poate chiar cosmeticiana va fi cea care iti va spune ca nu are rost sa iti vopsesti sprancenele.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poti sa dai un nou telefon sa intrebi cat costa, si fara sa le spui cine esti sau le spui, sa stii sa ai bani suficienti la tine. tarifele difera de la un salon la altul, nu prea ar trebui sa fie mai mult de 30 de lei dar daca e ceva de vreo mare fita poate fi si 50. asa ca suna si afla cel mai sigur.

| CrissBoom a răspuns:

Buna! Nu cred ca o sa-ti ia mai mult de 30 de lei, ultima oara cand am fost sa ma pensez si sa le vopsesc am dat 23 de lei, la un salon foarte bun. In caz de e mai mult de 30 de lei, renunta la vopsit si te vei reprograma cand o sa mai ai bani.
Bafta!