| andreea1baratiu a întrebat:

Buna TPU, am varsta de 16 ani si din totdeauna m-am confruntat cu problema de a avea păr gras. Sunt zile in care nici macar nu imi bag degetele in par, ma pieptăn zilnic si ma spăl pe cap de doua ori pe săptămana, imi tin parul prins mai mereu, până si oamenii din jurul meu spun ca nu m-au văzut cu el desprins niciodată si nici nu ma usuc cu feonul dupa spălare. Parul meu se,, unge" dupa o zi. Am incercat toate metodele si toate samponurile posibile, bineînțeles nu in acelasi timp. Am încercat si uleiuri pentru par, apa de rozmarin, pana si șampon uscat, insa nu ajuta cu nimic. Pe langa asta, am si problema cu coșurile de la 12 ani, insa mama mea s-a gândit ca nu trebuie sa merg la un dermatolog, si a zis ca o sa treacă cu timpul. Din moment ce de ani de zile sunt asa, eu zic ca nu o sa treacă de pe o zi pe alta, iar acum stau asa fara tratament.

Voi ce ați folosit pentru a nu a mai avea parul uns asa rapid? Orice sfat ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca spui ca le-ai incercat pe toate, as vrea sa intreb daca ai testat si vreun sampon solid sau metoda de clatire finala in care torni in apa o lingura de otet de mere?