| aleexxaanndrra a întrebat:

Buna fetelor, vreau un sfat de la voi!tongue Eu sunt satena si as vrea sa ma vopsesc bruneta a'ti incercat una dintre voi sa faceti asta? De la saten la brunet? Va trebuii sa ma vopsesc mereu brunet altfel imi va creste parul meu si se va vede la radacina parul meu natural(saten)? Ce spuneti plizz ajutati-ma va dau funda si vot:*:*:*:*:*

10 răspunsuri:
| Nezzy a răspuns:

Buna! Eu sunt satena natural si ma vopsesc bruneta din clasa a 7-a/(momentan sunt in a 10-a). Ideea e urmatoarea:diferenta e destul de mare, deci da, radacinile incep sa se remarce cam dupa 4 saptamani dar nu foarte tare.Eu ma vopsesc odata la 1-2 luni.Iti recomand sa te vopsesti doar daca esti sigura ca vrei asta avand in vedere ca mie mi-a cam distrus parul.

| aleexxaanndrra explică:

Bun deci brunet nu dar blond ce zici ar merge sa ma fac blond daca sunt satena?

| Nezzy a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Blondul(mai ales decolorantul)iti va distruge total parul.Va avea efect de par ars si varfuri despicate.

| aleexxaanndrra explică:

Atunci ce culoare sa ma fac?big grin

| Nezzy a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Daca vrei ceva mai deschis...ce zici de culoarea alunei? e o culoare superba si de asemenea e pe trend vara asta!

| aleexxaanndrra explică:

Nu bruneta nu ma mai fac si culoarea alunei Nezzy seamana cu satenstraight face

| Nezzy a răspuns (pentru aleexxaanndrra):

Nu stiam ca vrei sa iesi in evidenta schimband radical culoarea parului tau...culoarea alunei e un saten deschis.tu nu ai specificat ce fel de saten e parul tau...inchis sau deschis.

| Husicel a răspuns:

O colegă se vopseste mereu brunetă deoarece îi apare la rădăcina culoarea naturală și normal că nu îi stă bine; deci da va trebui să te vopsești tot timpul

| CausingCatastrophy a răspuns:

Mai bine incearca nuantatorul, partea buna e ca nu arde si nu afecteaza parul, partea proasta e ca se ia dupa 7-8 spalari.

| FashionQueen a răspuns:

Orice culoare te-ai face tot trebuie sa te vopsesti o data pe luna sau la o luna jumatate. Ca te faci blonda sau bruneta si tu esti satena, la radacini se vede saten in rest blond si la brunet e acelasi lucru. Deci orice culoare te-ai face tot trebuie sa vopsesti radacinile lunar.happy! Si apropo daca te faci bruneta, apoi vrei blonda ajungi foarte greu de la bruneta la blonda. Trebuie sa faci vreo 2-3 decolorari. Pe langa faptul ca iti arde parul foarte tare trebuie sa te si tunzi. Asa ca hotaraste-te bine! happy Fundita?