| DeeaXD65 a întrebat:

Buna guys ^^

Vreau sa-mi vopsesc ( in viitor tongue ) parul.
Dar faza e ca nu stiu exact cu ce culoare sa ma vopsesc rolling on the floor
Deci, eu am parul saten inchis.
Si vreau sa :
-ma vopsesc ( pe tot parul ) negru.
-imi decolorez varfurile
-imi fac varfurile albastre
-imi fac varfurile roz
- imi fac varfurile roscate
-imi fac varfurile mov
Deci, ce culoare sa-mi fac parul? big grin
Fundita garantat! tongue

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Cand te vopsesti ar trebui sa tii cont de culoarea naturala a parului, de ochi si ten. Daca ai culoarea naturala a parului ceva mai inchisa, ar trebui sa o decolorezi inainte de vopsire pentru a evita obtinerea unei alte nuante decat cea dorita.
Uite aici cea mai buna "documentatie" in acest sens:
http://www.fashion365.ro/ce-culoare-de-par-ti-se-potriveste/
Sper ca am ajutat.

| AnonimaOk a răspuns (pentru AnonimaOk):

Apropo, mie imi place dintre variantele date de tine cea cu vopsitul total negru. Ar fi mai comod si nu ar arata asa rau in timp, cand vopseaua se duce. Rozul mi se pare prea tipator, as alege asta doar daca parul ar fi scurt, la fel si movul. Albastru nu isi permite oricine sa aiba in par, nici rosu- conteaza enorm nuanta pielii altfel arati groaznic. Decolorarea parca nu ofera nimic special, mi se pare un efort stupid si inutil. Asta desigur, e parerea mea. Nu folosi tone de vopseluri, bine ar fi sa ai doar una si buna iar aceea sa o aplice stilistul si nu tu singura... daca gresesti iti deteriorezi rau parul.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ti-ar sta mai bine asa, da' ca sa nu zici ca nu-ti raspund la intrebare eu din lista aia as alege varfurile roscate(ies mai bine in evidenta)

| Anonima0000000000 a răspuns:

Albastru,stiu eu ca se vede ff frumos

| nlko a răspuns:

Mie imi plac varfurile roscate, dar arata frumos doar daca ai parul lung.