| Iiiiioana a întrebat:

Buna straight face help please puppy dog eyes
ieri am avut un pix in buzunar la blugi (pix roz) si s-a spart si mi s-a varsat in buzunar putin si apoi l-am scos si nu mi-am dat seama ca s-a spart si l-am asezat pe blugi si mi-a ramas urmaa crying
nu stiti cum se scoate pata fara sa decoloreze prea mult blugii. blugii sunt gri big grin
funda pentru solutia eficienta puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite ce am gasit: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t293254.html
Vanish si detergent Omo oxy-action ca prima varianta, este clar cred, incerci ce este mai bun pe piata.
A doua varianta zice sa folosesti fixativ, a treia cu spirt, ideei interesante ma gandesc eu. :-?

| yumeee a răspuns:

Mie mi s-a dus tot de pe nişte blugi gri, cu Vanish, dar nu era pata prea severă.
Am mai auzit că se duce cu Fairy, din acela cu care se spală vasele.
Încearcăhappy

| RS4 a răspuns:

Incearca cu parfum, orice parfum ai, da pe pata si freaca apoi bine! eventual daca e pata mare, apoi limpezesti, ii usuci si repeti operatia! rezultat garantat! baftaa!

| LifeIsMyColor a răspuns:

Pixul se poate scoate de pe blugi. Si eu am patit la fel dar eu aveam o dunga de pix normal albastru pe niste blugi indigo si la inceput si eu credeam ca nu o sa se ia dar i'a bagat mama la masina cu o capsula din ala de la Ariel care poate scoate pete : http://www.cerecomand.ro/wp-content/uploads/2011/01/ariel_gel_bmp.jpg | asa arata |. La mine a mers. Incearca si tu si daca nu merge poti incerca cu putin clor doar daca este indicat pe eticheta pantalonilor. Baftaa :]!

| Infernia a răspuns:

Pixul nu se scoate de pe blugi.sorry straight face

| Infernia a răspuns:

Pai da LifeIsMyColor o dunga de pix.dar un pix spart in buzunar nu prea as crede ca merge.sau poate ma insel eu.

| Lala_7267 a răspuns:

Dc nu incerci cu vanishwinking