| Zendayya a întrebat:

Imi puteti recomanda niste exercitii pentru un abdomen plat? Dar vreau exercitii pe care le-ati incercat si voi si au mers. Si nu vreau dietehappy
P.S. Cineva mi-a spus ca daca fac 30 de culcare in fiecare seara o sa ma ajute sa am un abdomen mai plat. Este adevarat?

13 răspunsuri:
| myhaelamar86 a răspuns:

Incearca sa faci diferite "tipuri" de abdomene pentru toti muschii abdominali. Nu te rezuma doar la abdomenele clasice. Detalii gasesti pe google

| Zendayya explică:

Scuzehappy
Am vrut sa zic 30 de abdomene

| HuGoLiNo a răspuns (pentru Zendayya):

Eu am incercat 10-15 seara si dimineata a cate 2-3 serii si se cunoaste... sper sa te ajute si pe tine happy si cresi din ce in ce mai multe pe seara cu cate 5... bafta

| ZvT a răspuns:

Prea puţine. Dacă nu ai peste 100 de kg şi poţi mai multe de ce să te opreşti la 30. Fă măcar 3 serii a câte 30 în fiecare seară.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Aici e un site pentru fete care vor sa aiba un Abdomen Plat iar aici sunt niste exercitii pe care le poti practica si pe el http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 si nu uita 30 de minute in fiecare dimineata si seara de alergare si cate 100 de sarituri de coarda pe zi sau cate poti, succes;))

| Nuamchefazi a răspuns:

Incepi cu cate poti tu sa nu te fortezi prea tare, iar dupa aia incepi din ce in ce mai multe ca sa te poti obisnui, iar cu timpul se va vedea, si eu am facut la fel si s-a vazut intr-un timp foarte scurt.

| Deliha a răspuns:

Cum spui tu fara diete...Dar trebuie sa mananci sanatos cat de cat pentru ca asa degeaba faci exerciti. Legat de abdomene te vor ajuta sa faci doar intarire de muschi si daca te ti sa spunem patratele, dar grasimea tot acolo va fi, pe abdomen, si nu se va vedea nimic plat. Exerciti care or sa te ajute :Stai in sezut, cu coatele sprijinite de podea si trage picioarele la piept. Fa doua serii a cite 16 exercitii si dela zi la zi...crestele numarul. Continui si cu abdomenele cam cate poti tu dar fara sa te fortezi prea tare din prima seara pentru ca vei face febra musculara. Iao usor si sper ca te-am ajutat cat de cat. P.S.tongueoti acoperi, in timp ce faci, abdomenul cu o punga de plastic. Succes!

| HuGoLiNo a răspuns:

Buna! incearca sa faci 2-3 serii a cate 10-15 abomene... dimineata si seara... cu pauza intre serii de 1 minut maxim 2 minute

| HuGoLiNo a răspuns:

Da, dar incepi cu mai putine si cresti in fiecare seara cu cate 5-10, daca incepi cu 30 o sa faci febra asa o sa fie mai simplu, am patit si eu la inceput

| HuGoLiNo a răspuns:

Daca o sa incepi cu 30 o sa faci febra musculara, e mai bine sa faci mai putine la inceput si cresti pe seara cu cate 5-10