| Ana190 a întrebat:

Buna in curand voi avea banchetul si nu am idei in ce sa ma imbrac sau cum sa imi prind parul (am parul destul de lung). Imi puteti da niste idei?

2 răspunsuri:
| Iulika96 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic; si eu am banchetul in curand dar nu-ti recomand sa-ti iei toata tinuta de aceeasi culoare(vei arata banal, ca o fetita de 6 ani ce nu stie sa se imbrace).As spune ca o rochita de un visiniu placut nu prea inchis nu prea deschis ar arata foarte frumos cu niste sandale negre si un bolero de aceeasi culoare(daca rochita n-are maneci) iar accesoriile nu trebuie sa fie prea incarcate caci vei arata ca o vrajitoare.Alta culoare pentru care poti opta este oranjul iar rochia ar merge cu o esarfa (eleganta bineinteles) si pantofi(logic)sau sandale. Daca esti inalta si ai picioare frumoase ia-ti o fusta nici prea scurta nici prea lunga putin deasupra genunchiului.Iar daca esti putin mai plinuta incearca ceva strans sub piept si larg, evita fusta gogosar sau cu multe volanase pentru ca iti vor da mai mult volum. Apropo, totul depinde de gusturile fiecaruia in alegerea rochiei asa ca bafta si distractie placuta la banchet :*

| Adriana1019 a răspuns:

Pai sa iti ondulezi parul si sa prinzi intr-un fel cateva bucle ca sa iti stea mai ridicate.O rochie rosie 9un rosu aprins) cu pantofi cu toc rosii cu bulinute albe un bolero rosu o poseta tip plic rosie si un colier rosu cu cercelusi perla,sau o rochie neagra cu trandafiri gri si un bolero din dantela neagra +sandale negre cu multe bretele care vin incrucisate,o rochie galbena mai sclipitoare,sau albastra cu pietricele, o rochie de culoarea roz pal putin mai sus de genunchi+ perle la gat si opincute rozalii si o posetuta, o rocie mov cu o funtita sub bust...Coafura mai poate fi un coc mare sau suvite prinse frumos si infoiate.La coafura te mai poate ajuta si cea la care te duci sa te coafezi. Distractie placuta! funda?