| notperfect a întrebat:

Buna intr-o zi mi-am taiat sprancenele cu foarfeca si acum regret acest lucru si as vrea sa imi creasca mai repede...Imi e rusine de colegi...totusi as vrea sa imi creasca cat mai repede posibil si nu stiu ce sa le fac. Va rog ajutati-ma.cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Daliana :) a răspuns:

Aoleu, dc le-ai taiat? Din cate stiu eu cresc cam greu sprancenele, nu prea ai ce sa le faci. O solutie ar fi sa le conturezi cu un creion special, dar nu stiu cum ti-ar sta happy Poti sa incerci. Sau o solutie mult mai buna ar fi sa-ti faci breton, ca sa nu se mai vada. Recomand bretonul geometric, este foarte in voga, am avut si eu si nu se vad sprancenele. Asta poate fi o solutie temporara, pana cresc. Bafta! Intereseaza-te si pe la farmacii ca s-ar putea sa existe vreo solutie, ceva happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa le ungi de 2-3 ori pe zi cu ulei de ricin. Stiu o fata care a facut asta si a durat aproape un an pana au aratat cat de cat normal. Cresc foarte foarte greu.

| justagirlll a răspuns:

Si eu am taiat putin mai demult... mi se lipise guma, dar a crescut pana la urma(cred ca era in vacanta)

nu stiu incearca cu breton
sau sa le conturezi

mult succes

| sweet moon a răspuns:

Te dai inainte de culcare cu ulei de ricin. cresc ma repede

| poesia a răspuns:

Foloseste uleiul de ricin

| Miss Sintetic a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin. la mine a functionat.

| laptopbun a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci. Asteapta si trage sapca pe ochi happy cu totii facem chestii pe care ulterior le regretam, important e ca invatam din greseli

| soshesays a răspuns:

Ulei de ricin, frectii.
Tinctura de ardeii iute (ai grija, e chiar iute, sa nu iti intre in ochi)
Ia-ti o trusa de aranjare a sprancenelor de la Sephora si cu ajutorul pudrei umple golurile.