| infires a întrebat:

Intrebare pentru. cine a folosit ceaiul de frunze de nuc pentru. inchiderea culorii parului: Dupa cate aplicari se inchide culoarea?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Închiderea culorii o faci prin fierberea de frunze de nuc într-un litru de apă, nu ceaiul cumpărat de la Plafar.
După 2-4 spălări se observă închiderea culorii.
Pa, pa.

| infires explică (pentru Legiuitoarea):

Stiam ca prin fierberea frunzelor, dar nu stiu care e raportul de apa-frunze.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru infires):

Bună.
Un pumn de frunze la un litru de apă, lasi să fiarbă până ai trei sferturi din apă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa o singura aplicare se inchide parul.
Te pup!

| TofanCristi a răspuns:

Bunica mea a folosit o singură dată şi s-a închis!

| TeoStephany96 a răspuns:

Nu se mai inchide culoarea pentru ca ceaiul de frunze de nuc iti decoloreaza parulwinking sfatul meu sa nu folosesti ceaiul de nuc sau sa-l incerci iti strici parul sau daca vrei sa o faci intreaba la un salon de coaforwinking
inaintewinking