| 3007 a întrebat:

M-am făcut blonda cu vopsea permanenta acasă. Eram deja blonda cam 70% din par și mi-am făcut și partea mai de sus spre rădăcini mai blonda. Credeam ca am sa arat bine; dar nu, nu îmi sta bine de loc.
As vrea sa revin la culoarea mea inițială dar să-mi păstrez partea de 70% blonda din cap.
Ce ar trebui sa fac?
Ar trebuie sa merg la salon și sa ma fac înapoi bruneta și să-mi facă suvițe blonde? Aveți alte metode?
Va rog mult sa ma ajutați, dau funda. Sunt foarte speriata și nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| nnnaegiuliaaa a răspuns:

Eu zic sa iti lasi parul o saptamana sa respire, dupa aceea du-te la un salon si vopsestete cum vrei.Eu zic mai bine sa iti cumperi un sampon silver si sa te dai cu el, iti va face un par gri extraodrinar.

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Tunde-te la zero

| 3007 explică (pentru danbnz):

Nu e o varianta

| danbnz a răspuns:

Fara misto acum... lasa-te naturala, e mai bine asa!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un salon ca sa iti iasa ce vrei. Ai incercat odata acasa, deja ai degradat parul cu vopseaua pentru blond, iar daca tii la ce mai ai in cap, foloseste o coafeza buna, sa-ti faca suvite sau sa te faca complet satena ori bruneta.

| SilentRain a răspuns:

Du-te la salon, nu te mai vopisii singur că îți nenorociestii parul

| Lioana a răspuns:

Nu te grabi sa faci ceva. Nu esti obisnuita cu schimbarea si de aceea ti se pare ca nu-ti sta bine.
Si eu m-am vopsit blonda candva si nu mi-a placut cum imi statea. Parca nu eram eu cand ma priveam in oglinda asa ca am decis sa revin la culori mai inchise. Acum cand privesc poza in care eram blonda mi se pare ca imi statea chiar bine dar nu imi dadeam eu seama din cauza ca nu eram obisnuita cu acea imagine.
Mai bine asteapta si poate te obisnuiesti cu noul tau aspect. Parul blond niciodata n-a arătat urât.

| christine99 a răspuns:

Salon, vopseaua e destul de toxica pentru sanatatea parului si nu trebuie sa te vopsesti des decat daca ai parul alb.

| PinkPanda2001 a răspuns:

In niciun caz sa nu te vopsesti tu acasa intr-o nuanta inchisa daca esti deja blonda, o sa iasa verde. Foarte multi oameni cred ca daca ai parul blond pur si simplu te dai cu orige coluare mai inchisa si va iesi perfect. Gresit! Parul tau a fost decolorat, adica lipsesc pigmenti din el, acesta este motivul pentru care nu e asa usor sa treci la o nuanta mai inchisa. Parul va da jos" nuanta mai inchisa, va elimina pigmentii noi. Sau ceva de genu..cauta canalul lui Sorin Stratula, l o sa-ti explice mai bine. Proproa experiente...: mi-am facut un balayage. nu mi-a placut, si m-am dus inapoi in saptamana aceea sa mi-l faca inapoi. Tipa de la salon mi-a zis ca mi-l face, dar dupa fiecare spalare o sa se deschida in ce in ce mai mult. Nu am crezut-o. Si iata, dupa doua spalari mi-am dat seama ca pe bune se deschide culoare, trebuie sa ma tund peste 2 saptamani si probabil sa ma revopsesc. Momentant cred ca am macar 4 nuante in cap +a varfurile extrem de deteriorate, care trebuie neaparat tunse. Eu iti zic sa te gandesti de 3 ori ce vrei sa faci, si du-te neaparat la salon. Si ai grija, parul odata stricat pe bune (rupt, ars, deteriorat) trebuie tuns, nu o sa te ajute dupa niciun tratament, nici o masca.

| Catwomen023 a răspuns:

Cum consideri tu. Nu ai nevoie de părerea cuiva, contează foarte mult cum te simți tu bine. Dacă tu consideri că îți stă mai bine brunetă cu șuvițe blonde atunci... așa poți să îți faci noul look. Succes!