| opppa a întrebat:

Buna!
Moda anilor "80?
vreo idee? laughing
trebuie sa ma imbrac ca in anii '80 pentru o parada.
nu prea am ideei. deci vreau pareri happy
funda!
app sunt fataa!batting eyelashes

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Http://www.thefashionpolice.net/......-fashi.jpg
http://centsiblychic.squarespace.com/......7s%201.jpg
Par mare, tapat, eventual creponat, culori neon, multe, colanti, mulati, eventual luciosi sau neon, bluze largi, accesorii colorate, pernite pentru umeri, pantaloni cu talie inalta, fuste scurte, jambiere colorate. Trebuie sa arati putin kitchos si exagerat.

| DianaIstratii a răspuns:

E bine sa-ti faci o coafura tapata, machiaj chiar strident in trei culori de preferat roz pe toata pleoapa si albastru. Ce se mai purtau: pantaloni bufanti cu talie inalta, geci de piele cu manecile sumecate, fustele in bie...sau jeansi conici cu talie inalta, bluze si rochii cu paiete aplicate, colanti colorati sau metalizati, topuri cu maneca "aripa de liliac", t-shirts xxl cu inscriptii si cu decolteu larg, coborat pe un umar, topuri si rochii cu o singura bretea/maneca din materiale precum jerseul de bumbac, vascoza, satinul.Iti sugerez o rochie animal print foarte scurta careia sa ii atasezi niste umeri falsi pe dedesubt, o geaca scurta stil MC parca ii spunea, tocuri cui si inalte bine, lanturi groase la git, colanti negri stralucitori, bratari late, cercei rotunzi si foarte mari, make-up strident cu sprincenele foarte bine creionate si ochii cu o tona de kohl si mascara cu kilu`. Daca ai, baga si o pereche de manusi din dantela neagra fara degete. Cam asta ar fi tinuta reprezentativa, cu tot cu accesorii, in mintea mea.
Coafura e asa: parul musai tapat cu fixativ...ser ca te-am jutat, succes!

| Chuchilili a răspuns:

E misto! Pai trebuie' sa-ti faci o coafura tapata, machiaj chiar strident in trei culori de preferat roz pe toata pleoapa si albastru. Ce se mai purtau: pantaloni bufanti cu talie inalta, geci de piele cu manecile sumecate, fustele in bie..si cam atat mi-a venit acu' in cap